Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Château de Santenay Beaune 1er Cru Clos du Roi
Château de Santenay Beaune 1er Cru Clos du Roi

Popis vína

 • Doporučené servírování Červené maso, masové pokrmy, sýry
 • Odrůda Pinot Noir (100%)
 • Obsah alkoholu 13%
 • Zrání 10 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2020
 • Uzávěr Korek
 • Ročník 2014
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Burgundsko
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2014

Château de Santenay Beaune 1er Cru Clos du Roi

Okouzlující Premier Cru Pinot Noir

 

S tímto Premier Cru ze specifického 'Clos du Roi' opravdu získáte špičkovou kvalitu. Díky talentovanému týmu Château de Santenay a hroznům z vinic 'Clos du Roi' vznikla výjimečná chuť. Jsme rádi, že můžeme přidat toto víno, které obohacuje náš sortiment jako žádné jiné, do krásné řady Château de Santenay.

 

Bohatý a silný Pinot Noir z Château de Santenay. Hluboká, tmavočervená barva s fialovým okrajem. Vůně je bujná s dojmy z bobulí, ostružin, koření a vanilkových nuancí. Krémová a plná chuť třešní a ostružin, čokolády a skořice. Víno je dokonale vyvážené a má jemné, zaoblené třísloviny. Dlouhý, sametový závěr.

 

Château de Santenay

 

Velkolepý Château de Santenay se nachází na úpatí vlnitých vinic u obce Santenay v Burgundsku. Zámek je známý i pod svým dřívějším jménem, Château Philippe le Hardi, které získal ve 13. století podle jména syna Jeana le Bon, prvního vévody Burgundska. Dnes zde pracují s typickými burgundskými odrůdami Pinot noir a Chardonnay, které jsou vysazené na téměř 97 akrech. Vinařství je tedy považováno za jedno z nejlepších v oblasti. Jelikož patří do několika apelací, je schopné vyrábět mnoho typů vína. Gerard Fagnoni, inženýr a enolog, je v čele zhruba 30ti členného týmu, který pro Vás s nadšením a obětavostí vyrábí kvalitní burgundská vína.

 

Côtes de Beaune

 

Côte de Beaune, s krásnými zvlněnými kopci, leží v jižní části Côte d'Or. Vína, která se zde vyrábějí, patří k absolutní světové špičce. Tato vinařská oblast je vhodná nejen pro modré odrůdy pro červená vína, ale i pro bílé odrůdy, a zejména Chardonnay se zde hojně pěstuje.

 

V Côte de Beaune se nachází 18 apelací a nejvýznamnějšími a nejznámějšími jsou Pommard (červené víno z Pinotu Noir), Volnay (červené), Meursault (bílé víno z Chardonnay), Puligny-Montrachet (bílé) a Chassagne-Montrachet (převážně bílé). Nejdůležitější a největší Grand Cru je Corton. Corton má tvar půlkruhu s vinicemi na východě, na jihu a na jihozápadě. Celý kopec je pokrytý 150 hektary vinic a velká část je klasifikována jako Grand Cru.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!