Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Château Croix d'Aumèdes Corbières AOP Cuvée Réserve

Popis vína

 • Doporučené servírování Pečené hovězí maso, žebra, vepřová pečeně, grilované maso, pikantní pečené pokrmy
 • Decanter 97
 • Odrůda Syrah, Carignan, Grenache
 • Obsah alkoholu 14%
 • Zrání 6 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2025
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 14 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Languedoc
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Robustní & Silné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Červené víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Château Croix d'Aumèdes Corbières AOP Cuvée Réserve

Bomba z Corbières! V hlavní apelaci Languedocu se vyrábějí zajímavá a plná červená vína, a Cuvée Réserve je hlavou a rameny převyšuje. Není divu, že toto krásné víno získalo 97 bodů od Decanter! Château Croix d'Aumèdes Corbières, které zrálo na dřevě, vděčí za toto vysoké skóre použití tří odrůd, Carignanu, Syrahu a Grenache, které poskytují střídavé květinové a ovocné aroma, sladké vůně, typickou jihofrancouzskou kořenitost, štědrou, křupavou chuť a náznak minerality. Obzvláště komplexní víno, přesto úžasně hladké. Vsadíme se, že si dáte další sklenku?

 

Atraktivní a intenzivní rubínově červené víno s přesvědčivými a delikátními vůněmi ovoce zalitého sluncem, jako jsou zralé černé třešně, šťavnaté švestky a bobule, doplněné lékořicí a teplými bylinkami, jako jsou tymián a bobkový list. Na patře víno odhaluje ovocný, silný a dynamický charakter s hedvábně jemnými taniny. Nádherné červené víno s dobře definovanou středomořskou osobností, která rezonuje hluboko do kořeněného závěru. Klenot z pokladnice Languedocu!

 

Corbières

 

Za drsným Montagne d'Alaric, mezi Carcassonnem a Narbonne, leží Corbières; hlavní apelace v Languedocu. Vinařská oblast je známá svou všestranností. Od drsné horské krajiny po mírné kopce pokryté cypřiši, vystavené slunečnímu záření a chladnému vánku od Středozemního moře, který vše ochlazuje. A kdekoli se v Corbières podíváte, najdete všude, pro Languedoc tak typický, „garrigue”. To se někdy překládá jako podrost, ale tento popis nepřesně popisuje nízké křoví, které se skládá z bylin, jako je tymián, rozmarýn, vavřín, levandule, jalovec a borovice. Ti, kteří se udělají procházku za slunečného dne, budou rozmazlováni bohatými vůněmi, které tato vegetace uvolňuje.

 

Toto aroma není absorbováno pouze nosem, i hrozny dostávají dobrou dávku garrigue. Zvláště Carignan, Syrah a Grenache absorbují vůně typických jihofrancouzských bylin. Není proto divu, že spolu s Mourvèdre a Cinsault jsou nejpěstovanějšími odrůdami v Languedocu. Château Croix d'Aumèdes použil pro toto Cuvée Réserve první tři. Toto trio dává lahodně ovocná vína, která jsou doplněna v Corbières tímto výrazným bylinkovým košíkem. Výsledkem je středomořské veličenstvo.

 

Rodina Barsalou

 

Po šest generací je v rodině Barsalou vášeň a znalost výroby vína předávána z generace na generaci. Tato rodinná historie začala Emilienem Raïssacem, synem krejčího s vášní pro víno, který v roce 1890 vysadil první vinnou révu v jihofrancouzské vinařské oblasti Corbières. Vinice dostala jméno Aumèdes a nyní je nejstarším majetkem rodiny. Pokrývá asi čtyřicet hektarů rozložených na terasovitých tratích, jejichž půda je bohatá na jíl, vápenec, hlínu a štěrk. Zejména Carignan se v této půdě cítí jako doma a vinná réva stárne doslova velkolepě. Například Carignan použitý v tomto Cuvée Réserve pochází ze 70 let starých rév. Kromě Carignanu pracuje Château Croix d'Aumèdes se Syrahem a Grenache. Tyto révy mají průměrně 25 let a podobně jako Carignan jsou hluboce zakořeněny v bohaté vápencové půdě, což vede k silným a vyváženým vínům.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!