Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Château Bellevue du Galvesse - Lalande de Pomerol AOP
Château Bellevue du Galvesse - Lalande de Pomerol AOP

Popis vína

  • Obsah alkoholu 13.5%
  • Archivace K okamžité konzumaci, fantastický potenciál pro několikaletou archivaci
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2015
  • Země původu Francie
  • Vinařská oblast Bordeaux
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Bohaté & Chutné
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Château Bellevue du Galvesse - Lalande de Pomerol AOP

Château Bellevue du Galvesse - Lalande de Pomerol AOP

Lalande de Pomerol z magické sklizně roku 2015

Krásné vinice Château Bellevue du Galvesse se téměř do nekonečna rozkládají ve vyhlášené a slavné oblasti Pomerol. Tento Lalande de Pomerol od rodiny Biellů lze srovna, co se týče kvality, se známým a prestižním vinařstvím Pomerol. Také díky tomu, že tento Pomerol pochází z magické sklizně roku 2015. Ročník, který již vstoupil do knih jako rekordní!

Tmavě červená barva a intenzivní vůně bobulí, zemitých tónů, koření, bylinek a vanilky. Silné, šťavnaté a velmi chutné víno s dobrou strukturou, dobrou rovnováhou a sametovými taniny. Přetrvávající závěr je sametový a obsahuje ovoce a náznak vanilky.

Château Bellevue du Galvesse

Château Bellevue du Galvesse patří rodině Biellů od roku 1960. Nachází se podél „Chemin de la Reine“, proslulé poutní cesty do Santiago de Compostela. Rodina Biellů tvrdě pracuje a pro výrobu vína používá staromódní tradiční metody. Hrozny sklízejí a třídí ručně a stále používají staré dubové sudy. Od roku 1987 je majitelkou zámku jejich dcera, která vkládá do rodinné tradice mnoho vášně a úsilí. Začíná se již na vinicích, kde kvalita je důležitější než výnos. Nejstarší vinná réva ve finále určuje charakter a styl vína.

Ročník 2015

Zdá se, že pro ročník 2015 platí pravidlo pěti. Stejně tak jako ročníky 1975, 1985, 1995, 2005 a 2010, byl ročník 2015 v Bordeaux skvělým rokem. Dobré předpoklady vznikli již v létě roku 2015. Počasí bylo příznivé ve všech důležitých okamžicích. Vzhledem k teplu a množství dlouhých slunečných dnů, hrozny získali fantastickou koncentraci barviva, chutí a krásných zralých tříslovin. Zejména v oblastech Pomerolu a Saint-Emilionu se sklizeň ukázala být naprosto vynikající. Čistota a koncentrace chutí jsou úžasné.

Lalande de Pomerol

AOC Lalande de Pomerol se nachází severně od proslulého souseda Pomerol, který leží naproti přes říčku Barbanne. Tato oblast se může pochlubit 1 120 akry vinic a stejně jako v Pomerolu i zde najdeme mnoho malých vinařství. Ceny vín jsou vyšší, i když ne tak vysoké jako v Pomerolu. Dominantní odrůdou je Merlot, který pokrývá až 75% vinic. Půda je různorodá od písku, štěrku až po jíl, ale zejména oblasti s oblázky a jílem dávají ta nejlepší vína, která jsou podobná vínům z Pomerolu. Tato vína mají dobrý potenciál k archivaci a bohatou, plnou a sametovou texturu s krásným buketem.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!