Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Celdina Monterrei DO Godello

Popis vína

  • Doporučené servírování Ryby, plody moře
  • Obsah alkoholu 13%
  • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C
  • Ročník 2018
  • Typ vína Suché víno
  • Země původu Španělsko
  • Druh vína Bílé víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Celdina Monterrei DO Godello

Godello bylo po dlouhou dobu široké veřejnosti neznámé a v důsledku toho téměř zaniklo. Naštěstí několik vinařů stále věřilo v tuto odrůdu, která se nedávno vrátila na výsluní, aby vyráběla ovocná a luxusní vína.

 

Citronově žluté víno se zelenkavými odstíny. Ve vůni je hodně zralých meruněk a broskví, spolu se slaným tónem, který je charakteristický pro tuto odrůdu. Plná, ale skromná chuť se spoustou zralého tropického ovoce, pomeranče a minerálního nádechu. V ústech opět ten příjemný slaný podtón, díky čemuž se víno výborně doplňuje s pokrmy z ryb. Toto víno má mírně hustší a luxusní pocit v ústech, jaký také dává Chardonnay.

 

Vinařství Celdina

 

Toto vinařství vlastní 10 hektarů vinic v oblasti Monterrei. Vinice byly osázeny v 80. letech dvěma domácími odrůdami, Godellem (bílá) a Mencia (modrá). Vinice Godella jsou na písčité půdě, na kopcovitém terénu. Vinařství je vybaveno moderním zařízením a specializuje se na výrobu mladých vín. Kromě vlastních vinic také zpracovávají hrozny od vinařů z tohoto regionu.

 

Godello

 

Godello je hlavní bílá odrůda ve vinařských oblastech Bierzo (Leon), Monterrei a Valdeorras (Galicia), které se nacházejí na severozápadě Španělska. Není to tak dávno, co bylo potvrzeno, že se jedná o stejnou odrůdu jakou je Gouveio, která se používá pro výrobu bílých vín a bílých portských vín v oblasti Douro. Kolem roku 1970 Godello téměř zmizelo, ale odrůda byla zachráněna zásluhou dvou Španělů, kteří založili projekt Godello Revival. V roce 2008 se již Godello pěstovalo na více než 1100 hektarech v severozápadním Španělsku. Nejlepší Godella jsou vína s velkou intenzitou a koncentrací, s minerálními tóny. Vína jsou vhodná pro zrání v dřevěném sudu a mají vynikající archivační potenciál. Galijská vína z Valdeorras jsou často jedno odrůdové Godello. V oblastech Bierzo a Monterrei se Godello také často používá ve směsi s jinými odrůdami, včetně Treixadura.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!