Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Cave Vinicole de Hunawihr Rosacker Riesling Alsace Grand Cru AOC
Cave Vinicole de Hunawihr Rosacker Riesling Alsace Grand Cru AOC

Popis vína

 • Doporučené servírování Uzený losos, pstruh, kysané zelí s klobásou
 • Odrůda Ryzlink rýnský
 • Obsah alkoholu 14%
 • Archivace Do roku 2024 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Umělý korek
 • Doporučená teplota podávání 10-13 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Alsasko
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Silné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Cave Vinicole de Hunawihr Rosacker Riesling Alsace Grand Cru AOC

Žádný jiný ryzlink není tak chutný jako ryzlink z Alsaska a žádné jiné víno nevyjadřuje kvalitu Cave Vinicole de Hunawihr tak krásně jako tento Rosacker. Toto Grand Cru je ambasadorem vinařství. Role, která bere bohaté a aromatické víno vážně. Charakteristická svěžest je velmi výrazná.

 

Ryzlink z horního regálu za přízemní cenu. Tak se nám to líbí! Toto intenzivní, slámově žluté víno se stříbrnými odlesky má elegantní a jemnou vůni. Nejprve se ze sklenice linou svěží vůně zeleného jablka, aby posléze vytvořily cestu pro grapefruit, jemný květinový parfém a minerálnost. Suché, plné a příjemně svěží v ústech, kde se dožadují naší pozornosti citrusy, hrušky a čerstvé broskve. A závěr? Neví, kdy přestat! Přesně tak, jak by to mělo být u dobrého ryzlinku z vápenaté půdy v Alsasku. Toto víno je již nyní ústa plnící a v průběhu několika let se ještě zlepší.

 

Riesling d’Alsace

 

Riesling d'Alsace, královská odrůda Alsaska. Extrémní severovýchod Francie na hranici s Německem je jeho domovem. Půda bohatá na vápno dodává hroznům svěží a ovocné kyselinky a jemnou chuť. Zdá se, že již římské spisy z 1. století odkazují na tuto odrůdu. V každém případě je jisté, že se Ryzlink rýnský pěstuje v Alsasku od roku 1477, kdy vévoda René van Lotharingen o této odrůdě hovořil obzvláště pochvalně.

 

Mladý ryzlink má výraznou svěžest doplněnou v průběhu let jemnou vůní bílého ovoce, broskví, květů anýzu a fenyklu podpořenou minerálností. Víno, kvůli kterému chcete nasednout do auta a rozjet se do Alsaska. Skvělý nápad, jestli si chcete vychutnat také místní krásnou krajinu. Pokud si jen chcete doma odpočinout od krásy, kterou Alsasko nabízí, objednejte si rychle u nás toto vynikající víno!

 

Ambasador Hunawihru

 

Ten, kdo jde po slavné Route des Vins d'Alsace, projde kolem Hunawihru. Vesnice známá mnoha vinicemi, které kdysi rámovaly divoké růže. Odkud pochází název série Rosacker (divoká růže). Hrozny pro tento ryzlink pocházejí z třinácti hektarů vinic, které se rozprostírají v nadmořské výšce 260 až 330 metrů na kopcích severně od Hunawihru. Celkem členové vinařské kooperativy Cave Vinicole de Hunawihr vlastní více než 200 hektarů vinic. Pod bdělým okem enologa Anthonyho Bondona jsou hrozny zpracovány do nádherné řady kvalitních vín, jíž je tento ryzlink ambasadorem.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!