Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Casal Farneto Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC Classico Superiore

Popis vína

 • Doporučené servírování Krocan, kuře, kambala, grilovaná ryba
 • Odrůda Verdicchio
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Marche
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Casal Farneto Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC Classico Superiore

Jaká bohatost chuti! Toto zlatem zářící víno pochází ze srdce Le Marche, kde vinařství Casal Farneto vyniká ve výrobě vín. Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC Classico Superiore je klasické a harmonické víno bohaté na zralé ovoce a typické hořké mandle. Tento krásný exemplář z Casal Farneto je jedním z nejlepších Verdicchio v Itálii.

Vznešené, bledě žluté víno se zářivými zlatavými odlesky a bláznivou vůní plnou výrazných aromatických tónů bílých květů, šťavnaté broskve a limetky, doplněné zelenými bylinkami a příjemným nádechem mandlí. Velmi elegantní a harmonická chuť s tóny zralého jablka, meruňky, pomeranče, v kombinaci s paprikou a dalším nádechem mandlí. Mírně minerální nádech, pro který je Verdicchio oceňováno, je samozřejmě také přítomen. Stejně jako příjemná hořkost v příjemném závěru. Toto Verdicchio je nejlepší při 10 až 12 °C.

 

Verdicchio

 

Verdicchio je jednou z nejstarších odrůd v Itálii. Již v 16. století byly jeho hrozny chváleny pro plnou a ovocnou chuť. O původu však existuje určitá nejistota. Přestože je dnes Verdicchio považováno za hrozny z Le Marche, na rodném listu by pravděpodobně mělo být Benátsko. Existuje teorie, že se právě odtud v 15. století odrůda rozšířila do jižní oblasti Le Marche. Zde se Verdicchio objevuje jako vznešené hroznové víno, který je díky své stálé eleganci a bohatým vůním a chutím považováno za pýchu této vinařské oblasti. Bohaté ovoce, svěží kyselinky, minerálnost a příjemná hořkost, Verdicchio má vše!

 

Casal Farneto

 

Oblast Le Marche, ohraničená Emiliou-Romagnou, Toskánskem a Umbrií, má výhled na Jaderské moře. Tato provincie a vinařská oblast je okouzlující směsicí starobylých vesnic, jako je Jesi, dlouhých písečných pláží a kopců s vinicemi kam až oko dohlédne. Vinařství Casal Farneto se nachází, se svými šedesáti hektary vinic ve výšce 320 metrů nad mořem, v srdci Le Marche, přesněji v oblasti Verdicchio dei Castelli di Jesi. Polovina vinic je osázena pýchou vinařské oblasti, charakteristickým a všestranným Verdicchiem. Vína, která Casal Farneto vyrábí z této odrůdy, jdou ruku v ruce se svými „vrstevníky“, a to díky odborné znalosti mezinárodně uznávaného enologa Franca Bernabeiho. Díky odborným radám Bernabeiho a znalostí a nadšení majitele Paola Togniho a jeho týmu, přináší Casal Farneto na trh víno, které v plné kráse představuje ušlechtilost této odrůdy a vinařské oblasti. Nebo, jak sám Paolo Togni říká: „Víno musí představovat terroir a kulturu regionu. Každá lahev je výrazem země, tradic, kultury a naší práce. Berte ji jako suvenýr příjemné a nezapomenutelné dovolené, jako krásnou starou pohlednici pro sebe nebo přátele.“

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!