Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Casa Bardonecca Collezione di Famiglia Aglianico

Popis vína

 • Doporučené servírování Hovězí Wellington, jehněčí filety, boloňské těstoviny, vyzrálé sýry
 • Odrůda Aglianico
 • Obsah alkoholu 13,5%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Apulie
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Robustní & Silné
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Casa Bardonecca Collezione di Famiglia Aglianico

Vyrobeno z Aglianica, drsné odrůdy z jižní Itálie, která produkuje komplexní a bohatá vína známá také jako „Barolo jihu“. Toto krásné víno ze soukromé sbírky Casa Bardonecca, i když je mladistvé, vykazuje výraznou a obzvláště chutnou vyzrálost a eleganci. Ucítíte a ochutnáte velkorysé tóny zralého červeného ovoce, svůdného koření a tóny lahodné čokolády. Opravdový Ital, který na vás udělá dojem!

 

Vynikající rubínově červené víno s fialovými nuancemi, které s věkem vína zeslábnou. Toto Aglianico má skvělý archivační potenciál, a i v raných letech je stále velmi elegantní, se svůdným a intenzivním aroma dušeného ovoce jako jsou švestky, ostružiny a třešně. Vše krásně orámované tóny lékořice, sladkého koření, trochou tabáku a nádechem kůže. Velkorysé na patře se šťavnatým tmavým ovocem, jako jsou ostružiny a černý rybíz, doplněným nádechem kávy a toastu. Taniny, které jsou nyní přítomny, se stanou s věkem sametovější. Toto „jižní Barolo“ je nádherně komplexní víno s příjemnou hořkostí a trochou pepře v závěru.

 

Aglianico

 

Aglianico je drsný chlap z jižní Itálie. Dlouho se předpokládalo, že je tato odrůda řeckého původu. Výzkum DNA však ukazuje, že tato charakteristická odrůda je nefalšovaný Ital, podobný další jedinečné odrůdě z Itálie: Nebbiolu. Obě odrůdy vykazují velkou podobnost. Dávají komplexní vína se zralými kyselinami a pevnými taniny - zkroceny dobrými vinaři - a s tóny červeného ovoce a středomořských bylin. Proto se Aglianico také nazývá „Nebbiolem jihu“ a víno „Barolem jihu“. Odrůda je známá jako jedna z nejkrásnějších v zemi a pokud jde o slávu mezi znalci vína, musí ji tolerovat pouze Nebbiolo a Sangiovese. Aglianico je pánem a mistrem v oblasti Kampánie, kde se pěstuje v relativně vysoké nadmořské výšce 300 až 500 metrů, kde je klima chladnější, a v Basilicatě podél pobřeží. Díky chladným nocím zde hroznovy dozrávají později, což vytváří příjemné zralé aroma při zachování krásných svěžích kyselinek. Kromě toho je o hroznech známo, že absorbují minerály ze sopečné půdy. Tyto podmínky, mírné přímořské klima s chladnými nocemi a sopečné kopce s úrodnou a porézní půdou, se vyskytují také na severu Apulie, odkud pochází tato nádherná Casa Bardonecca Collezione di Famiglia.

 

Temperamentní ovocné bomby

 

Apulie, v patě italského podpatku, je vinařskou oblastí, se kterou je třeba počítat. V posledních letech se z protáhlé oblasti, která pokrývá asi čtyři sta kilometrů na pobřeží Jaderského moře, vynořila krásná vína. Jakmile kvalita zvítězila nad kvantitou, začala růst pozornost na jedinečné vlastnosti a unikátní sílu původních odrůd jako jsou Primitivo a Negroamaro, a na severu Apulie Aglianico, které těží z čerstvého mořského vánku, chladných nocí a sopečného podloží. Tato kombinace dává neskutečně chutné a ovocné bomby s autentickým středomořským temperamentem. Vína, která jsou chutná již v raných letech nebo vhodná k několika leté archivaci.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!