Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Capuano-Fererri Vieilles Vignes Pinot Noir Pommard
Capuano-Fererri Vieilles Vignes Pinot Noir Pommard

Popis vína

  • Chuť Robustní & Silné
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Červené víno
  • Vinařská oblast Burgundsko
  • Země původu Francie
  • Ročník 2013
  • Uzávěr Korek
  • Archivace Do roku 2020 nebo k okamžité konzumaci
  • Obsah alkoholu 13%
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C

Mohlo by Vás také zajímat

2013

Capuano-Fererri Vieilles Vignes Pinot Noir Pommard

Francouzské červené víno z Domaine Capuano-Ferreri

Francouzské červené víno z Domaine Capuano-Ferreri. Vynikající, velmi chutný a šťavnatý Pommard s bohatstvím starých vín.

Živá červená barva. Krásná lehká parfémová vůně rudých růží a fialek, třešní a uzené slaniny (od dubového sudu). Dále s vanilkovou, zemitostí a kořením. Bohatá široká chuť s kořením, toastem a minerály a s důrazem na měkké červené plody.

Pommard

Pommard je jednou z legendárních apelací Côte d'Or. Nachází se mezi vinicemi Beaune na severu a Volnay na jihu. Vyrábějí se zde kvalitní červená vína z odrůdy Pinot Noir, která jsou známá jako robustní vína s tříslovinami, která lze velmi dlouho archivovat. Pommard AOC existuje již od roku 1938. Tento název může být doplněn o "Premier Cru", název vinice, odkud hrozny pocházejí a o obě jména v případě, že víno je vyrobeno z hroznů pocházejících z viniční tratě, která leží v oblasti klasifikované jako Premier Cru. Vinice se nacházejí zejména na jihu a jihozápadě oblasti, kde je půda složená z jílu, který je zabarven oxidem železa do červena. Vína Pommard jsou známá intenzitou, elegancí a vynikajícím archivačním potenciálem.

Capuano-Ferreri

Domaine Capuano-Ferreri vlastní 12 hektarů v Santenay a krásné pozemky v Pommard, Beaune, Maranges, Mercurey a Chassagne-Montrachet. Společnost byla založena v Santenay v roce 1987 jako spolupráce mezi vinařem Ginem Capuano a jeho bratrem Jean-Marcem Ferreri. Jean-Marc byl v té době slavným fotbalistou, útočníkem v Auxerre, Bordeaux a Marseilli a hrál 33 zápasů za francouzský fotbalový tým. Dokonce je zobrazen i na některých etiketách. Od roku 2009 je v čele společnosti Johan, syn Gina. Vinice se obdělávají výhradně ručně.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!