Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Camille Villard Chablis AC Grand Cru
Camille Villard Chablis AC Grand Cru

Popis vína

 • Doporučené servírování Ryby, měkkýši, ústřice, sushi, humr
 • Archivace Do roku 2020
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 12-14 °C
 • Ročník 2012
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Burgundsko
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Odrůda Chardonnay (100%)
 • Obsah alkoholu 13%
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2012

Camille Villard Chablis AC Grand Cru

Elegantní a prestižní Chablis Grand Cru

 

Zářivé, zlatožluté Chablis z Burgundska. Pouze absolutní špičková vína v Burgundsku mají nárok na označení Grand Cru.

 

Světlá, zlatožlutá barva. Vůně je elegantní a bujná s náznaky bílého květu. Plná a bujná chuť citrusů, zeleného jablka a mandlí s příjemnou strukturou a trochou minerálů. Dlouhý a plný závěr s dobrou rovnováhou.

 

Osvěžující vína Chablis

 

Bílá burgundská vína jsou považována za nejlepší vína na světě. Jsou vyrobena ze 100 % Chardonnay a přivádějí mnoho milovníků vína do vytržení. V Burgundsku je Chablis bezesporu nejoblíbenějším vínem. Za svou přezdívku "ústřicová voda" vděčí podávání s plody moře, se kterými se obvykle skvěle doplňuje. Vinice Chablis se nacházejí v nejsevernější části Burgundska, ve které se nejvíce pěstuje právě Chardonnay. Chardonnay je energická odrůda, která není příliš citlivá na chlad.

 

Nejlepší vinice se nacházejí severně od města Chablis. Chablis má čtyři apelace, od nižší po nejvyšší. AOP Petit Chablis je nejjednodušší apelace. Vinice se nacházejí jen kousek od města Chablis a dávají jednoduchá vína s méně výraznou chutí. AOP Chablis Grand Cru představuje ta nejlepší vína včetně známých jmen, jakými jsou Les Clos, Vaudésir a les Grenouilles en Blanchots.

 

Univerzální Chardonnay

 

Chardonnay se pěstuje téměř ve všech vinařských zemích. V Burgundsku se bílá vína vyrábějí pouze z této odrůdy. Ve vinařských zemích jako jsou Chile, Argentina a Jihoafrická republika je podíl Chardonnay obrovský. V Austrálii a Kalifornii se vyrábějí ze Chardonnay zejména klasická vína. Odrůda je ideální pro (dlouhodobé) zrání na dřevě. Vína Chardonnay jsou bohatá na dojmy z exotického ovoce jako jsou ananas a mango.

 

Burgundsko

 

Vlnité, zelené kopce Burgundska jsou odedávna spojovány s bohatstvím, luxusem a fantastickou kuchyní a nápoji. Již v roce 400 n.l. v této oblasti existovalo vinařství. Burgundská vína byla ceněna pro svou kvalitu již v 6. století. V 11. století se cisterciácký klášter usadil v Cîteaux a Vougeot. Mniši vyvinuli „climats“. Jednalo se o části vinařské oblasti, které díky svým jedinečným terroirům produkovali rozpoznatelná a typická vína.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!