Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Camille Villard Bourgogne AOP Chardonnay

Popis vína

 • Doporučené servírování Krocan, ryby, bílé maso, sýry
 • Odrůda Chardonnay
 • Obsah alkoholu 13,5%
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Bourgogne
 • Typ vína Suché víno
 • Země původu Francie
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Camille Villard Bourgogne AOP Chardonnay

Nejlepší a nejslavnější vína? Ty pocházejí z Côte d'Or v srdci Burgundska. Stejně jako toto obzvláště aromatické Chardonnay! Přesněji z obce Beaune v oblasti Côte de Beaune. Tato oblast je známá exkluzivními víny Chardonnay, která jsou často téměř nedostupná. To ale neplatí pro toto krásné Chardonnay z vinařství Camille Villard, jehož hrozny pocházejí z 25 až 45 let starých vinic. Výsledkem je bohaté a aromatické víno, plné, vyvážené a téměř smyslně chutné. Absolutní nutností pro všechny, kteří si chtějí vychutnat skvělé víno za rozumnou cenu!

 

Barva je krásná světle žlutá. Jemné aroma je bohaté na bílé květy, zimolez, lipový květ, citrusy a sušené ovoce. Bohaté a plné burgundské s perfektní rovnováhou mezi plným a ovocným bohatstvím a citrusovou svěžestí. Příjemný minerální dotek v závěru.

 

Côte d'Or

 

Côte d'Or, vinařské srdce Burgundska a jedna z nejlepších vinařských oblastí na světě, začíná jižně od města Dijon oblastí Côte de Nuits. Zde hraje slavnou hlavní roli Pinot Noir. Když sjedeme ještě jižněji do Côte de Beaune, červené uvolní cestu bílému a hlavním hráčem je Chardonnay.

 

Camille Villard

 

Vinice vinařství Camille Villard, s révou 25 až 45 let starou, jsou umístěné na slunném úpatí nízkého pohoří, které se svými vápencovými a jílovými půdami, tvoří přirozenou ochranu proti větru a dešti ze západu. Tyto klimatické podmínky umožňují hroznům dosáhnout dokonalé zralosti. S náležitým ohledem na tradice Burgundska se zde vyrábějí opravdu velkolepá Chardonnay, která zároveň plně vyjadřují místní specifický terroir. Není divu, že toto prestižní vinařství je známé skvělými burgundskými víny.

 

Historická vína

 

Byli to Římané, kdo v Burgundsku vysadili první vinice. Později však mniši v Côte de Nuits a Côte de Beaune nezpůsobili žádné další oživení vinic. Méně známí je fakt, že založení klášterů v Cluny a Cîteaux znamenalo zlom v historii Burgundska. Ve druhém opatství, které bylo založeno v roce 1098 a kde stále žije asi 35 mnichů, sehrál hlavní roli mnich Svatý Bernard. Řád se stal pod jeho vedením důležitým centrem křesťanství a byl také zodpovědný za další kultivaci vinic. Bez nadsázky lze říci, že tento klášterní řád položil základy světové slávy, které se vína z Burgundska těší dodnes. Například na začátku 12. století mniši z cisterciáckého řádu založili slavný Clos de Vougeot, zdí obehnanou vinici se zámkem, který mniši vlastnili sedm století. Tato zeď, francouzsky cabottes,stále rámuje více než tisíc vinařských tratí - climats - na svazích Côte de Nuits a Côte de Beaune. Tyto jedinečné climats, vytvořené bohatou, dvoutisíciletou historií, byly v roce 2015 zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!