Camille Cayran Le Chene Noire 2021 Rhône

Zlato
319 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Třpytivá temně fialová červená. Krásně otevřená vůně plná sluncem zalitého ovoc , cassis, garrigue a černého pepře. Široká, silná a šťavnatá chuť s černými třešněmi, tmavým lesním ovocem. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třpytivá temně fialová červená. Krásně otevřená vůně plná sluncem zalitého ovoc , cassis, garrigue a černého pepře. Široká, silná a šťavnatá chuť s černými třešněmi, tmavým lesním ovocem. 3x oceněno zlatem. 50 % Grenache, 30 % Carignan, 20 % Syrah. 14,5 % alk. Vychutnejte si nyní nebo až do roku 2028. Vynikající s pikantním dušeným masem à la Boeuf Bourguignonne, červeným masem z grilu a plněnými paprikami. 

Družstvo Cave de Cairanne bylo založeno v roce 1929 a nachází se na levém břehu Rhôny ve vinařské vesnici Cairanne. Jde o plodné partnerství 65 zapálených vinařů, kteří společně obhospodařují 550 ha vinice. De Cave je nyní jedním z nejlepších producentů v regionu. 

Rhonské víno 
 
Rhône je ve velké úctě mnoha fanoušků zvláště silných francouzských červených vín. Stejnojmenná řeka se klikatí přímo podlouhlým regionem a kvůli této obrovské vzdálenosti nelze každé víno z Rhôny spojit dohromady. Rhônu lze rozdělit na severní a jižní Rhônu. Sever je charakteristický mnoha strmými svahy, Syrah jako hlavní hrozen a slavnými apelacemi, jako je Hermitage a Condrieu. Produkce je zde ve srovnání s jihem výrazně nižší a často je spojena s vysokou cenou. 

 

Vesnice Cotes du Rhone 
 
Pokud se vydáme na jih od Rhôny, Grenache je dominantní odrůdou a pravidelně se mísí se Syrah a Mourvèdre. Toto trio je také známé jako směs GSM, i když je vybrán také Carignan. Na jihu najdeme apelace Côtes du Rhône a Côtes du Rhône Villages. Vesnice jsou vázány přísnějšími pravidly ohledně kvality půdy a výnosu. Kromě označení Villages je asi 21 obcí, které mohou na štítek uvést svůj název. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2028
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Grilované maso, zelenina
Druh vína: Suché víno
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Carignan, Grenache, Syrah
Odrůda v detailu: Grenache (50%), Carignan (30%), Syrah (20%)
Rok: 2021
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Rhône
Země: Francie
Zlatá medaile: Mundus Vini, Concours Mondial Bruxelles, Concours des vins Orange
sada: /camille-cayran-le-chene-noire-krabice/
lahev: /camille-cayran-le-chene-noire/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: