Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Caballo de Oro Valdepeñas DO Gran Reserva 2009
Caballo de Oro Valdepeñas DO Gran Reserva 2009

Popis vína

 • Doporučené servírování Grilované maso, luxusní maso, červené maso, tapas
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Valdepenas
 • Země původu Španělsko
 • Ročník 2009
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2023 nebo k okamžité konzumaci
 • Zrání 18 měsíců v dubovém sudu
 • Obsah alkoholu 13%

Mohlo by Vás také zajímat

2009

Caballo de Oro Valdepeñas DO Gran Reserva 2009

Opět ji máme, nový ročník fantastické Caballo d'Oro Gran Reserva! Stylově zabalené jako vždy, chutnější než kdy jindy! Toto krásné víno s úctyhodným věkem dvanácti let je vyrobeno z Tempranilla, pýchy Španělska. Víno zrálo téměř dva roky na dřevě a poté, co odpočívalo dalších deset let na lahvi, je nyní pro vás připraveno. Takže vytáhněte korek z lahve a užijte si nádherné vůně koncentrovaného zralého ovoce, koření, vanilky a teplých tónů dřeva.

 

Tmavě červené víno s krásným okrajem připomínajícím jantar, který odhaluje stáří této Gran Reservy. Víno zrálo téměř dva roky na dřevě a poté bylo deset let uchováváno ve sklepě. Za tu dobu se víno skvěle vyvinulo. Svůdná vůně sušeného červeného a černého ovoce, orámovaná vanilkou a svěžími dřevěnými tóny, hýčká nos. Chuť je majestátně silná a komplexní, zároveň však sametová díky příchutím svůdného ovoce a náznaku lékořice, které zaručují dlouhý a hedvábný závěr. Tato velkolepá Caballo d'Oro Valdepeñas DO Gran Reserva si všechna tato zlatá ocenění více než zaslouží!

 

Reakce na Caballo de Oro Valdepeñas DO Gran Reserva byly vždy pozitivní a také se toto víno roky nedařilo ignorovat na významných mezinárodních vinařských soutěžích. Například ročník 2006 byl nedávno dokonce zvolen Nejlepším Vínem ve Španělsku! Poptávka po tomto víně bude určitě bezprecedentní. Proto jsme udělali vše pro to, abychom do České republiky přivezli o několik lahví navíc, ale nyní už s titulem Nejlepší Víno ve Španělsku!

 

Síla Valdepeñas

 

Valdepeñas se nachází v jižní části středního Španělska, na náhorní plošině asi 700 metrů nad mořem. Vinařská oblast se nachází v malém horském průsmyku obklopeném kopci. Toto chráněné místo chrání hrozny před teplými a vlhkými středomořskými větry. To však znamená, že se v létě může teplota vyšplhat nad 40 °C, aniž by byl na obloze jediný mrak. Ale když prší, prší intenzivně. Dešťová voda je absorbována do křídové vrstvy půdy, která je skrytá asi 25 cm hluboko pod vrstvou jílu a hlíny a vrchní vrstvou písku pokrytou kameny. Stejně jako v sousední obci La Mancha se Tempranillu daří i v extrémním kontinentálním podnebí Valdepeñas. Tato oblast je známá speciálními víny vyrobenými z Airén (bílá vína) a Tempranilla (červená vína). Červená vína jsou oceňována pro zralé vůně, hladkou chuť a krásné vanilkové tóny.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!