Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
1 zlatá medaile 1 stříbrná medaile
Brand's Laira The Laira Cabernet Sauvignon
Brand's Laira The Laira Cabernet Sauvignon

Popis vína

 • Zlatá medaile Wine&Spirits Show 2014, Berliner Wine Trophy 2014
 • Stříbrná medaile Catavinum World Wine & Spirits Competition 2014! 
 • Odrůda Cabernet Sauvignon
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Coonawarra
 • Země původu Austrálie
 • Ročník 2012
 • Uzávěr Víčko
 • Archivace Do roku 2019 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 14%
 • Doporučené servírování Červené maso, Sýry

2012

Brand's Laira The Laira Cabernet Sauvignon

Mnohonásobně oceněný vynikající australský Cabernet Sauvignon

Vynikající Cabernet Sauvignon z renomovaného vinařství Brand's Laira, který byl oceněn mnoha medailemi! Nedávno získal dvojité zlato v soutěži China Wine & Spirits Show 2014, zlato v Berline Wine Trophy 2014 a stříbro v Catavinum World Wine & Spirits Competition 2014!

Plná červená intenzivní barva s fialovými odstíny. Expresivní aroma červeného ovoce jako jsou třešně a ostružiny. Plná a intenzivní chuť ostružin a třešní, s odstíny vanilky, ořechů a s čokoládovými tóny. Dobře strukturované víno s jemnými taniny. Závěr je dlouhý a bohatý na tóny vanilky.

Vinařství Brand's Laira

Vinařství Brand's Laira bylo od svého založení v roce 1893 nespočetněkrát oceněno medailemi na prestižních mezinárodních soutěžích. Anglický námořník, kapitán Henry Stantiford koupil atraktivní pozemek pro pěstování odrůdy Shiraz. Vinici pojmenoval po lodi "Laira", která se v té době plavila podél pobřeží Austrálie a Nového Zélandu. V roce 1896 koupil první sklizeň Shirazu John Riddoch, zakladatel Coonawarry - oblasti v jihovýchodní Austrálii, kde se nyní hojně pěstuje vinná réva. V roce 1950 se stali majiteli Eric Brand s manželkou Nancy a jejich rodina se rozhodla v roce 1966 oficiálně přidat do názvu své jméno, proto " Brand's Laira". Po mnoho let vyráběli s láskou a v perfektní kvalitě zpracování nádherná australská vína, a to až do roku 2004, kdy vinařství převzali McWilliamsovi, nejznámější vinařská rodina v Austrálii.

V roce 2004 byl pověřen vedením firmy respektovaný vinař Peter Weinberg. Zajišťuje kontinuitu tradice značky a zároveň vyrábí nezapomenutelná a osobitá vína. Rozloha vinic se neustále zvětšuje a dnes dosahuje neuvěřitelných 300 akrů, zatímco vinařství se pyšní mnoha vyznamenáními a oceněními. Je velmi úspěšné ve vinařských soutěžích po celém světě a v oblasti Coonwarra je lídrem ve výrobě vína.

Coonawarra

Coonawarra je vinařská oblast v jihovýchodní Austrálii v oblasti Limestone Coast, která se nachází 380 km jihovýchodně od města Adelaide. Coonawarra je domorodé slovo a znamená zimolez. Oblast je známá pro vína Cabernet Sauvignon, která se pěstují na půdě "Terra Rossa". Terra Rossa je italský název pro "červenou půdu", která důsledkem zvětrávání vápence obsahuje velké množství jílu. Tato půda se vyskytuje hlavně v oblastech se středomořským podnebím a díky dobrým drenážním vlastnostem je ideální pro pěstování vinné révy.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!