Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
2 zlaté medaile 1 bronzová medaile
Brand's Laira 1893 Shiraz
Brand's Laira 1893 Shiraz

Popis vína

 • Zlatá medaile China wine and spirits 2014, Berliner Wine Trophy 2014
 • Bronzová medaile International wine & Spirits competition 2013
 • Odrůda Shiraz (100%)
 • Vinitaly 2014 82
 • Chuť Zakulacené & Ovocné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Coonawarra
 • Země původu Austrálie
 • Ročník 2013
 • Uzávěr Víčko
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 14%
 • Doporučené servírování Červené maso, Zvěřina, Výrazné maso

2013

Brand's Laira 1893 Shiraz

Výrazný, medailemi ověnčený australský Shiraz

Krásný, elegantní a pikantní Shiraz s bohatými tóny ostružin a švestek. Vínu bylo nedávno uděleno čestné ocenění "Diploma di Gran Menzione" a získalo 82 bodů v soutěži Vinitaly 2014! Dále získalo v letošním roce dvě nádherné zlaté medaile!


Barva je granátově červená s bujnou ovocnou vůní. Dobře strukturovaná paleta se zakulacenou kyselinkou a s tóny čokolády a pepře je lehce kouřová. Dlouhé a jemné zakončení s jemnou texturou.

Vinařství Brand's Laira

Vinařství Brand's Laira bylo od svého založení v roce 1893 nespočetněkrát oceněno medailemi na prestižních mezinárodních soutěžích. Anglický námořník, kapitán Henry Stantiford koupil atraktivní pozemek pro pěstování odrůdy Shiraz. Vinici pojmenoval po lodi "Laira", která se v té době plavila podél pobřeží Austrálie a Nového Zélandu. V roce 1896 koupil první sklizeň Shirazu John Riddoch, zakladatel Coonawarry - oblasti v jihovýchodní Austrálii, kde se nyní hojně pěstuje vinná réva. V roce 1950 se stali majiteli Eric Brand s manželkou Nancy a jejich rodina se rozhodla v roce 1966 oficiálně přidat do názvu své jméno, proto " Brand's Laira". Po mnoho let vyráběli s láskou a v perfektní kvalitě zpracování nádherná australská vína, a to až do roku 2004, kdy vinařství převzali McWilliamsovi, nejznámější vinařská rodina v Austrálii.

Kapitán Henry Stentiford pěstuje první odrůdu shirazu, 1893


V roce 2004 byl pověřen vedením firmy respektovaný vinař Peter Weinberg. Zajišťuje kontinuitu tradice značky a zároveň vyrábí nezapomenutelná a osobitá vína. Rozloha vinic se neustále zvětšuje a dnes dosahuje neuvěřitelných 300 akrů, zatímco vinařství se pyšní mnoha vyznamenáními a oceněními. Je velmi úspěšné ve vinařských soutěžích po celém světě a v oblasti Coonwarra je lídrem ve výrobě vína.

Coonawarra

Coonawarra je vinařská oblast v jihovýchodní Austrálii v oblasti Limestone Coast, která se nachází 380 km jihovýchodně od města Adelaide. Coonawarra je domorodé slovo a znamená zimolez. Oblast je známá pro vína Cabernet Sauvignon, která se pěstují na půdě "Terra Rossa". Terra Rossa je italský název pro "červenou půdu", která důsledkem zvětrávání vápence obsahuje velké množství jílu. Tato půda se vyskytuje hlavně v oblastech se středomořským podnebím a díky dobrým drenážním vlastnostem je ideální pro pěstování vinné révy.

Coonawarra Brand's Laira

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!