Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Borgo Lame Moscato d'Asti DOCG

Popis vína

 • Doporučené servírování Ananas, jahody, zmrzlina, sorbet
 • Odrůda Muškát
 • Obsah alkoholu 5,5%
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Ročník 2017
 • Vinařská oblast Piemont
 • Typ vína Sladké víno
 • Chuť Jemné & Sladké
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Borgo Lame Moscato d'Asti DOCG

Chutné, ovocné a lehké! Borgo Lame Moscato d´Asti, které neobsahuje více než 5,5% alkoholu, je lahodné lehké sladké víno pro každou příležitost. Vynikající nejen s dezerty, ideální také jako lahodné občerstvení nebo pro slavnostní okamžiky. Toto špičkové víno z Cisterna d´Asti - v srdci Piemontu - nikdy nudí. Na zdraví!

 

Nádherně svěží, aromatické a lehce šumivé Moscato d´Asti. S jemnou vůní medu, čerstvého ovoce, květin a hroznů. Ač to může znít podivně, Muškát je jediná odrůda, která skutečně voní po hroznech. Na patře chuť meruněk a broskví a opět hroznů, jako když ukousnete z čerstvého trsu. V závěru nádherně osvěžující kyselost, která krásně vyrovnává sladkost.

 

Antiche Cantine Borgo Lame

 

Představte si jednoduchou a autentickou zemědělskou vesnici v srdci Piemontu, obklopenou oblakem lehce sladkých a aromatických vůní. To je Cisterna d´Asti v kostce, vesnice, kterou ucítíte dříve, než ji skutečně uvidíte. Tato jedinečná oblast, která se nachází mezi Langhe, Roero a Monferrato, je známá pěstováním aromatické odrůdy Muškát. Vinice stojí na kopcovitém terénu v průměrné nadmořské výšce 400 metrů, kde hrozny mohou optimálně využívat slunce a tak zrát do dokonalosti. Totéž platí pro Antiche Cantine Borgo Lame, vinařství rolnické rodiny, která roky s vášní a trpělivostí obdělává půdu a předává starobylé znalosti z otce na syna. Tak vznikají vína s příběhem. Příběhy o jednoduchosti a autentičnosti malé odlehlé vesnice s několika domy a malým kostelem. Příběhy o vášnivé rodině vinařů a skutečném řemeslném vinařství, shrnuté v aromatických vůních vín z Borgo Lame. Je to romantické? Ano. Ale to je také Moscato d´Asti. Čisté, poctivé a originální.

 

Moscato

 

Odrůda Moscato je jednou z nejjemnějších odrůd, s krásně svěží a aromatickou chutí. Krásná odrůda, která se používá již od starověku k výrobě letního nebo dezertního vína. Vína Moscato jsou populární díky svému hroznovému charakteru a příjemné sladkosti. Tajemstvím je krátká fermentace. Tímto způsobem se získá víno s nízkým obsahem alkoholu a se zbytkovou sladkostí ze zbytkového cukru. Hrozny se sbírají brzy, již na konci ledna, aby bylo zajištěno, že víno získá kromě příjemné sladkosti také pěknou svěží kyselinku.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!