Bodegas Virgen de la Sierra - Albada 'Viñas Viejas' 2020 Calatayud

289 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Tato krásná Garnacha pochází ze 50 let staré vinné révy. Pochází ze sklizně z magického roku 2020 a je to opravdu znát. Komplexní víno se spoustou těla, intenzivní vůní a plnou zaoblenou chutí. Skutečnost, že The Wine Advocate Roberta Parkera je z tohoto vína nadšený, je patrná z 90 bodů, které víno získalo.

 Albada je komplexní víno se spoustou těla a má intenzivní aroma zralých ostružin, švestek, třešní a bylin. Víno je plné a kulaté, se svěžestí, na kterou jsme zvyklí od vín z Calatayudu. Závěr je měkký s ovocem a kořením a okamžitě vás láká k dalšímu doušku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato krásná Garnacha pochází ze 50 let staré vinné révy. Pochází ze sklizně z magického roku 2020 a je to opravdu znát. Komplexní víno se spoustou těla, intenzivní vůní a plnou zaoblenou chutí. Skutečnost, že The Wine Advocate Roberta Parkera je z tohoto vína nadšený, je patrná z 90 bodů, které víno získalo.

 

Albada je komplexní víno se spoustou těla a má intenzivní aroma zralých ostružin, švestek, třešní a bylin. Víno je plné a kulaté, se svěžestí, na kterou jsme zvyklí od vín z Calatayudu. Závěr je měkký s ovocem a kořením a okamžitě vás láká k dalšímu doušku.

 

Bodegas Virgen de la Sierra

 

Toto červené víno pochází z Bodegas Virgen de la Sierra, družstva pěstitelů hroznů, které bylo založeno v roce 1954. Vinice jsou v průměru 40 let staré, z vyšší oblasti. Místní klima zajišťuje vynikající kvalitu hroznů. „Albada“ má dva významy: jeden odkazuje na staré písně zpívané místními vinaři, zatímco druhý znamená „svítání“. Tvar kruhu na etiketě symbolizuje „Garnachu z Aragonie“, místo původu této odrůdy. Kruh znamená dokonalost, rovnováhu a sílu od začátku do konce. Koloběh života, který začíná na vinici každou sezónu, kdy se započne s výrobou vína.

 

Calatayud

 

Calatayud se nachází na severu Španělska. Tato oblast má historii výroby vína starší více než 2000 let. Pěstování vína zde bylo pravděpodobně představeno již Římany. Obecně jsou vína z Calatayudu o něco svěžejší a mají nižší obsah alkoholu než vína ze zbytku Aragonie. Mnoho vín se vyrábí z Garnachy, která se sklízí pouze v plné zralosti. DO Calatayud se nachází asi 87 km jihozápadně od Zaragozy v provincii Aragonie. Na východě hraničí s DO Cariñena a na západě s oblastí Soria. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 550 až 880 metrů a běží na jih od Sierra de la Virgen. Kořeny jsou pevně uchyceny v horských svazích obklopeny břidlicovou a vulkanickou horninou. V roce 1990 získal Calatayud status DO a po Cariñeně se tato oblast stala druhým největším producentem kvalitních vín v Aragonii. Kvalita je často velmi dobrá, vína z tohoto regionu pravidelně vyhrávají ceny na mezinárodních vinařských soutěžích.

 

 

Vinařství:Bodegas Virgen de la Sierra, obsah cukru: g/l, Konzumace s :Hovězí maso, vepřové maso, žampiony, mušle, grilovaná ryba, sýr, Druh vína: Suché víno,Chuť:Jemné & Měkké, Obsah alkoholu:14,5%,Objem lahve: 0,75 l,Odrůda:Garnacha,Rok:2020 ,Typ barvy: Červené víno,Vinařská oblast: Calatayud,Země:Španělsko, alergeny: obsahuje siřičitany, skladujte při teplotě 16-18 °C

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2025 nebo k okamžité konzumaci
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Doporučené servírování: Hovězí maso, vepřové maso, žampiony, mušle, grilovaná ryba, sýr, drůbež
Druh vína: Suché víno
Hodnocení: Robert Parker
Chuť: Jemné & Měkké
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 14.5%
Odrůda: Garnacha
Robert Parker: 90
Rok: 2020
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Calatayud
Země: Španělsko
sada: /bodegas-virgen-de-la-sierra-albada--vi--as-viejas--krabice/
lahev: /bodegas-virgen-de-la-sierra-albada--vi--as-viejas-/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: