Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Bodegas Olarra - Añares Tres Cepas Rioja DOCa Blanco

Popis vína

 • Doporučené servírování Ryby, Tapas, Drůbež, Saláty, Předkrmy
 • Doporučená teplota podávání 8 - 9 °C
 • Odrůda Garnacha Blanca, Tempranillo Blanco, Viura
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Bílé víno
 • Vinařská oblast Rioja
 • Země původu Španělsko
 • Ročník 2019
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 12%

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Bodegas Olarra - Añares Tres Cepas Rioja DOCa Blanco

Bílá Rioja z renomovaného vinařství Bodegas Olarra

Ačkoli je oblast Rioja známá vynikajícími červenými víny, vyrábí se zde i malé množství bílých a růžových vín. Vzhledem k limitovanému množství a rostoucí poptávce jsou bílé Riojy velmi vzácné. Jsme proto velmi rádi, že můžeme do našeho sortimentu zařadit tuto nádherně svěží a ovocnou bílou Rioju!

Slunné a bujné svěží bílé víno. Citrus, limetka, zelená jablka, květy a ořechy tvoří jeho specifickou vůni a chuť. Teplé španělské slunce se projevuje v chuti, která je bohatá na bílé ovoce a ořechové tóny. Zakulacená struktura je svěží.

Tres Cepas

Tres Cepas představuje tři odrůdy, které byly použity pro výrobu této Riojy, ačkoliv by se podle tradice měla použít pouze odrůda Viura. Hlavní vinař v Bodegas Olarra měl nápad jak zintenzivnit její chuť, a tak přidal další dvě. Použil Tempranillo Blanco a Verdejo a zrodilo se perfektní trio. Viura tvoří základ, zatímco Tempranillo Blanco a Verdejo dávají vínu sílu a aromatické příchutě bílého ovoce, květin a ořechů. Zdá se, že v kombinaci s relativně brzkou sklizní a výborným stavem hroznů, je tato strategie více než úspěšná.

Vinařství Olarra

Bodegas Olarra se nachází na okraji Logroña, v samém srdci oblasti Rioja. Od samého vzniku v roce 1973 se vyznačuje krásnými prostory a  dokonalým technickým zařízením pro vinifikaci. V listopadu 2013 získalo od IWSC ocenění Nejlepší španělský výrobce vína roku 2013! Vinařství je také známé jako katedrála Riojy, a to díky krásné, architektonicky dokonale navržené budově, která právem podtrhuje výjimečnou kvalitu jejich vín. Nejmodernější vinařské techniky kombinované s tradiční zručností, perfektní péčí a podmínkami pro pěstování hroznů, jsou základem receptu pro vznik nejlepších červených vín, pocházejících z tohoto vinařství.

Oblast Rioja

Výroba vína začala v oblasti Rioja dlouho před začátkem naší éry, neboť již staří Římané se v této oblasti zabývali pěstováním vína. Ne nadarmo je nejslavnější vinařskou oblastí Španělska. V roce 1991 obdržela apelaci „Denomination of Origen Calificada“ (DOCa), která se vztahuje pouze na vína té nejvyšší kvality, která se dlouhodobě drží na špičkové úrovni. Každé vinařství používá vlastní jedinečnou kombinaci hroznů, nicméně se většinou jedná o směs odrůd Tempranillo, Garnacha a Mazuelo.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!