Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Blackhawk Shiraz

Popis vína

 • Doporučené servírování Hovězí guláš, pikantní tacos s mletým masem
 • Zrání 3 měsíce v dubovém sudu
 • Obsah alkoholu 14.5%
 • Archivace Do roku 2024 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16-18 °C
 • Ročník 2019
 • Země původu USA
 • Vinařská oblast Kalifornie
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Blackhawk Shiraz

Blackhawk vám představuje nový 100 % Shiraz! Bohatý na černé bobule a voňavé koření à la Crôzes Hermitage. Samozřejmě, v charakteristickém stylu Blackhawk plném moka toffee a karamelu.

 

Intenzivní, tmavá fialově-červená barva. Bujný, svůdný ovocný buket sladkých bobulí Shirazu a černých třešní, u Blackhawku tak typické podušky kypré moka a toffee. Stejně silný v ovoci Shiraz jako Crozes Hermitage, ale zaoblenější. Pěkná měkká, krémová a pevná chuť plná tmavého ovoce, čokolády a voňavého koření. Zrálo tři měsíce v americkém dubu.

 

Kalifornie

 

Kalifornská vína jsou neuvěřitelně populární. Není to jen díky vynikající půdě a různým mikroklimatům, ale také vitalitou vinařského průmyslu. Citujeme Jamese Lapsey, který pracuje na vinařské univerzitě University of Davis v Kalifornii. Tento vědec říká: "Jakostní vína jsou v Kalifornii vyráběna méně než 35 let. Tudíž je zde v podstatě všechno nové: vinařství, vinařské firmy, zařízení a vybavení, vinařské oblasti, ale i víno a nápady." Více než 90 % kalifornských vín se vyrábí v Central Valley. Tato oblast je nejproduktivnější zemědělskou oblastí na světě. Je to slunná a úrodná oblast se systémem zavlažovacích kanálů. Ty zajišťují hroznům ideální podmínky, a tak vznikají ta nejlepší vína.

 

Shiraz

 

Odrůda Shiraz, ve francouzštině také známá jako Syrah, byla přivezena ve středověku ze Středního východu do Evropy a odtud koloniálními cestami do Austrálie, Jižní Afriky a do zbytku světa. Shiraz je velmi odolná odrůda, která je imunní vůči většině nákaz. To také vysvětluje, proč se pěstuje prakticky kdekoliv. Nicméně nejlépe se jí daří v teplém, suchém podnebí. Nevýhodou je, že vinná réva roste dost bujně a musí se proto často prořezávat. Což může být velmi pracné. Pokud nejsou hrozny sklizeny včas, ztrácejí rychle chuť a dávají mdlé víno.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!