Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Becquer Fermentado en Barrica Rioja DOCa Blanco

Popis vína

 • Doporučené servírování Pečená treska, losos, drůbeží ve smetanové omáčce
 • Zrání 4 měsíce v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2020
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10-13 °C
 • Ročník 2015
 • Země původu Španělsko
 • Vinařská oblast Rioja
 • Typ vína Suché víno
 • Odrůda Chardonnay (50%), Viura (50%)
 • Obsah alkoholu 13,5%
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Becquer Fermentado en Barrica Rioja DOCa Blanco

Silná Rioja Blanco s tělem, plným stiskem, pěknou kyselinkou a krémovým dubem. Viura je charakterizována relativně nízkou kyselostí a je proto doplněna o Chardonnay pro dodatečnou svěžest. Zažijte čistou a křupavou chuť tohoto španělského bílého vína!

 

Jasná, slunná žlutozelená barva. Pikantní, exotické aroma citrusů, ananasu, broskví a žluté švestky. Silné a jakoby burgundské Pouilly-Fuisse, zaoblené a svěží s vrstvou luxusního dubu. Štíhlá, čistá chuť, křupavá a šťavnatá se svěží limetkou a grapefruitem, následované žlutým ovocem, toastem a mandlemi. Silné a harmonické víno s plným tělem a sladkou kyselinou s délkou a koncentrací.

 

Rioja Blanco

 

Když se řekne Rioja, všichni si automaticky představí červené víno. A skutečně, téměř 90% veškeré produkce je červené. Avšak vždycky to tak nebylo. V sedmdesátých letech se v Rioja vyrábělo více bílého než červeného vína. Bílé víno té doby však nelze srovnávat se současnou Rioja Blanco. V té době vinaři nechali bílé víno zrát v dubových sudech po dobu alespoň dvou let a víno tak získalo silný zoxidovaný charakter.

 

I v dnešní době se nechává Rioja Blanco zrát na dřevě, ale délka zrání je drasticky omezena. Také se od počátku tohoto století vyrábí stále více vína bez zrání na dřeva. Toto víno tak reaguje na rostoucí poptávku po svěžím a ovocném bílém víně. Konečně je zde i kompromisní varianta, "Fermentado en Barrica". Víno zraje v dřevěných sudech, ale poté se umístí do nerezových nádrží. Rioja "Fermentado en Barrica" kombinuje svěží ovocnost s jemnými zralými tóny z krátkého kontaktu se dřevem.

 

Viura

 

Odrůda Viura je základem Rioja Blanco. Tato odrůda je velmi produktivní a odolná vůči dlouhotrvajícím vyšším teplotám. Díky tomu je ideální pro výsadbu na chudých půdách na sluncem zalitém severu a severovýchodě Španělska, zejména v oblasti Rioja.

 

Rioja Blanco musí být vyrobena alespoň z 51% z Viury. Zbylých 49% může být Malvasia de Rioja, Garnacha Blanca, Tempranillo Blanco, Turruntés de Rioja a Maturana Blanca. Po desetiletí jsou ve směsích povoleny také Chardonnay, Sauvignon Blanc a Verdejo. Použití těchto slavných odrůd nemusí nutně znamenat obohacení vína, ale je primárně určeno k tomu, aby apelovalo na širší publikum a přilákalo nové trhy. Nicméně většina proslulých vinařství zůstává u osvědčené směsi Viury a Malvasia de Rioja, někdy i s malým podílem Garnachy Blanca. Jedno odrůdová vína, včetně 100% Viury, nejsou výjimkou.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!