Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Ballantines 15 yo; 0,7 l  - skotská whisky
Ballantines 15 yo; 0,7 l  - skotská whisky

Popis vína

Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

Ballantines 15 yo; 0,7 l - skotská whisky

Ballantines 15 yo je nová varianta v pořadí. Je dokonalým ztělesněním elegantního rukopisu značky Ballantines.

Na stáří záleží!

Podle zákona musí každá skotská whisky zrát alespoň tři roky.  Ballantines 15 yo zrála pro Vás celkem 15 let. Chuť, vůni i texturu získává tato whisky především při zrání v dubových sudech. Během procesu zrání se u whisky postupně rozvíjí její silné aroma, podmanivá hluboká barva a komplexní variace chutí. Říká se, že každý sud, ve kterém zraje Ballantines, se poddá fenoménu Angel´s Share. V praxi to znamená, že zhruba 2 % obsahu sudu se přirozeně vypaří každý rok, který připadne pouze andělům. Při cestě whisky ze sudu do lahví zbývá tedy z původního množství jen to nejlepší. 

Nejvyšší kvalita

Jim Murray, autor knihy Whisky Bible o Ballantines v roce 2011 prohlásil: "V žádné jiné whisky není mix vyváženosti a textury tak elegantní, jako v Ballantine's."

Ballantines 15 yo je možné použít také pro přípravu exkluzivních koktejlů jako například Ballantines Blackberry Mule, Tokio, Rio či Zen. Vynikající je ale samozřejmě také samotná, podávaná s kousky ledu.

O výrobci

Již v roce 1865 předal obchodník, George Ballantines prosperující obchod v Edinburghu, svému nejstaršímu synovi, Archibaldovi. Jeho syn později otevřel v Glasgow větší provozovnu, kde začal s prodejem svých prvních whisky a také občerstvení, a to dokonce i britské královské rodině. Za nedlouho byl otevřen i první celní sklad a Ballantines se tak začala exportovat do celého světa! V roce 1919 Archibald prodal prosperující firmu Barclayovi a McKinleyovi, kteří i nadále ponechali již zavedenou značku. Od roku 1937 používá Ballantines heraldický erb. Ten je vidět na etiketě každé lahve. V současnosti je Ballantines součástí Chivas Brother, skotské pobočky Pernod Richard.

George Ballantines

 

"Buďte sami sebou, buďte autentičtí, buďte skuteční a potom si příběhy, které prožíváte, zaslouží přípitek." George Ballantines

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!