Armand Schreyer Pinot Blanc Alsace AOC 2021 Alsasko

349 Kč –17 %
Armand Schreyer Pinot Blanc Alsace AOC
349 Kč –17 % 289 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Nádherná, lesklá, bledožlutá barva se světle zelenými odlesky. Vyvážená vůně citrusů, zeleného jablka, broskve a květu. Chuť je suchá s příjemnou mineralitou a intenzivním šťavnatým ovocným aroma citrusů, zelených jablek, měkkých broskví a lehkých bylin. Elegantní a krásný, dlouhý závěr se spoustou ovoce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Osvěžující, ovocný Pinot Blanc z Alsaska

 

Jemný, přátelský a vždy chutný, to je Pinot Blanc z Alsaska. Díky jemné chuti je víno velmi osvěžující a je vhodné k mnoha pokrmům. Pinot Blanc od Armanda Schreyera je jako dělané pro jarní horečku a je dobře ošetřeno příjemnou mineralitou a bohatými vůněmi.

 

Nádherná, lesklá, bledožlutá barva se světle zelenými odlesky. Vyvážená vůně citrusů, zeleného jablka, broskve a květu. Chuť je suchá s příjemnou mineralitou a intenzivním šťavnatým ovocným aroma citrusů, zelených jablek, měkkých broskví a lehkých bylin. Elegantní a krásný, dlouhý závěr se spoustou ovoce.

 

 

Toto vinařství se nachází v centru Grand Cru Alsaska a bylo založeno v roce 1954. Vynikající vína, která pocházejí z různých tratí, mají dokonale osobitou chuť. Sto dvacet přidružených vinařů garantuje výjimečnou kvalitu svých vín. Není překvapením, že tato vína každoročně vyhrávají mnoho medailí a také u tohoto mladého Gewürztramineru se očekávají dobré výsledky ve vinařských soutěžích.

 

Chřest a víno

 

Chřest je jeden z mála (ne-li jediný) druhů zeleniny, který poutá zájem gurmetů najít k němu odpovídající víno. Pokud je nám známo, existuje několik dalších situací, kdy se hledá správná kombinace mezi, například, kapustou a vínem. Hledali jsme proto v našem sortimentu to nejlepší víno k chřestu. Není pochyb o tom, že je právě Pinot Blanc od Armanda Schreyera v Alsasku!

 

Pinot Blanc

 

Tato odrůda se také nazývá Weiss Klevner a je často přirovnávána k Chardonnay, ačkoliv postrádá některé jeho specifické vlastnosti. Víno vyrobené z hroznů Pinot Blanc je bujné, voňavé a ovocné, má suchou, svěží a někdy i pikantní chuť. Většinou se podává k pokrmům z chřestu, ale i vařené ryby, měkké sýry a bílé maso jsou k tomuto vínu perfektní kombinací.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Suché víno
Chuť: Hladké & ovocné
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda v detailu: Pinot Blanc (100%)
Rok: 2021
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Alsasko
Země: Francie
sada: /armand-schreyer-pinot-blanc-alsace-aoc-krabice/
lahev: /armand-schreyer-pinot-blanc-alsace-aoc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: