Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Armada Vintage Port
Armada Vintage Port

Popis vína

  • Odrůda Tinta Cao, Tinta Roriz, Touriga Franca, Touriga Nacional
  • Obsah alkoholu 20%
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 18 °C
  • Ročník 1989
  • Země původu Portugalsko
  • Vinařská oblast Douro
  • Typ vína Sladké víno
  • Druh vína Portské víno

Mohlo by Vás také zajímat

1989

Armada Vintage Port

Nádherně vytříbená a bohatá chuť exkluzivního, 27 let staréhoVintage Port!

Matná hluboká teplá červená barva s pomalými slzami. Široká vůně bohatá na sladkou hojnost a kandované ovoce. Plná chuť s krémovým kouzlem. Syrupově sladké ovoce, koření a čokoláda jsou dokonale vyvážené. Vydatná a chutná měkká textura. Černé švestky, cassis, cedr a sladká čokoláda. Vrstva po vrstvě.

Douro

Douro je jednou z nejstarších vinařských oblastí na světě s ochranným označením (apelací). Oblast byla původně určena na výrobu portského vína, ale za posledních 10 let se mnoho změnilo. Evropská rada poskytla Portugalsku dotace na vybudování nových vinic a zavedení nových technologií a postupů pro výrobu suchých vín. Kromě krásných portských vín výjimečné kvality se začala v této drsné a hornaté oblasti vyrábět také suchá, svěží a ovocná vína. Léta jsou zde horká a zimy až ledově chladné.

Portské víno

Portské je fortifikované (dolihované) víno. Přerušením kvašení a přidáním alkoholu si víno zachovává zbytkové cukry a obsah alkoholu se zvýší na 19 až 22 procent. Portské je pojmenováno podle přístavního města Porto a pochází z oblasti Douro, která patří k nejstarším regulovaným oblastem původu na světě.

Vintage Port

Portské, které pochází z jediné mimořádně dobré úrody, může být nazýváno Vintage. Víno se lahvuje poté, co zrálo po dobu dvou let na dřevě, dále zraje na lahvi a lze jej konzumovat o více než dvacet let později.

Pozor!

Toto Vintage Port bylo lahvováno v roce 1989 (nefiltrované). V průběhu let se někdy vytvoří v láhvi usazenina. Doporučujeme po otevření dekantovat. Také se stává, že korek je měkčí a nahoře trochu nazelenalý. To je zcela normální a nemá to žádný vliv na chuť. Nicméně důrazně doporučujeme, abyste jste láhev opatrně otevírali vývrtkou, aby se zabránilo lámání. Věnujte prosím čas otevření láhve, nalití vína a pak si už jen užívejte vynikající sklenici Vintage Port.

Armada Vintage Port

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!