Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Hodnocení:
******

Víno potřebuje čas dozrát, ale rozhodně nebude čekat v našem obchodě…
Mohutné a elegantní, strukturované s dlouhou dochutí. Elegantní a intenzivní aroma připomíná švestky, višně s podtóny pečeného masa a čajových lístků. Chuť je mladá a vyvářená s tóny pepře a borůvkového koláče. Bisteca Fiorentina vypadá jako klasické a dokonalé spojení.

Argiano Brunello di Montalcino DOCG

Popis vína

 • Doporučené servírování Červené maso, Dušené maso
 • Odrůda Sangiovese
 • Wine Enthusiast 93
 • James Suckling 96
 • Obsah alkoholu 14%
 • Zrání 24 měsíců v dřevěném sudu
 • Archivace Fantastický archivační potenciál až do roku 2032
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2013
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2013

Argiano Brunello di Montalcino DOCG

Pro milovníky italského červeného vína! Komplexní, klasické Brunello s obrovským příslibem! Určitě nejlepší Brunello, které jsme kdy ochutnali. 

 

Vitální hluboká a měkká barva s mladým jádrem. Aroma typické pro Brunello vysokého standardu se spoustou třešní, kouře, podrostu, cedru, čokolády a lanýžů. Hutné, husté a pevné víno. Rafinovaná chuť s explozí luxusního sladkého ovoce, zejména ostružin a třešní, zimních lanýžů, svůdné kořenitosti a dubu nejvyšší kvality.

 

Brunello di Montalcino

 

Brunello di Montalcino je nejznámější víno Itálie. Jeho ohromující silná chuť je jedinečná. Má vynikající potenciál k archivaci, který Vás odmění podmanivou vůní a extrémní jemností. Brunello di Montalcino je rovnocenným partnerem největších Grand Cru z Francie. Má opravdu jen jednu nevýhodu: je neuvěřitelně drahé. My to však měníme a nabízíme vám Brunello di Montalcino za velkolepou a nepřekonatelnou cenu!

 

Vinařství Argiano

 

Historie vinařství Argiano sahá až do roku 1581, kdy patřilo šlechtické rodině Pecci ze Sieny. Díky stavbě jejich nádherné vily a také sklepa získali Argiano během těchto let své vinařské dovednosti. V průběhu staletí měnil statek majitele mezi různými šlechtickým rody, až do 19. století, kdy přešel do rukou lady Ersilie Caetani Lovatelli, která s úspěchem představila a uvedla vína Argiano v nejlepších kulturních kruzích té doby. V roce 1935 se vinařství zúčastnilo se svým Brunellem výstavy II Mostra Mercato dei Vini Tipici d‘Italia (Druhý veletrh a výstava typických italských vín), pod jménem Fattoria di Argiano, a obdrželo dvě cenná osvědčení a také zlatou medaili za výrobu prestižních stolních a dezertních vín na Bruselském potravinářském veletrhu v roce 1932. V roce 1967 se Argiano stalo součástí historie Brunella di Montalcino, když se zasloužilo s dalšími historickými vinařstvími z oblasti o založení Brunello Consortium (Konzorcium Brunella).

 

V roce 1992 přešla aktiva Argiano do rukou hraběnky Noemi Marone Cinzano, která ve vinařství provedla významné inovace. Začala spolupracovat s mezinárodně uznávaným enologem Giacomem Tachisem, a toto partnerství vedlo ke zrodu Supertuscan Solengo; vinice Sangiovese byly rozšířeny a sklepy renovovány a modernizovány. To nás přivádí až do dnešních dnů, ke změně vlastnictví na začátku roku 2013, která vyústila v převod vinařství do skupiny brazilských podnikatelů.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!