Apulia

Vinařská oblast Puglia se též nazývá Apulie a nachází se v "podpatku" Itálie. Vinice jsou zde již po celá staletí. V posledních dvaceti letech proběhla v  této oblasti modernizace, přičemž se moderní techniky kombinují se starověkým zpracováním. Výsledky jsou ohromující a díky tomu vidíme stále více a více skvělých vín pocházejících právě z tohoto regionu.


V roce 2011 získala tato oblast svoji první DOCG klasifikaci, ale mnoho vín stále hrdě nosí klasifikaci IGT.

Odrůdy

Oblast Puglia produkuje hlavně červená vína. Odrůda Primitivo zaručuje intenzivní, červená vína vynikající kvality. Víno má vyšší hladinu alkoholu a nahořklou příchuť třešní. Odrůda Negro Amaro (což v doslovném překladu znamená černá a hořká) je běžná v Salentu. Tento hrozen dává vínu chuť tmavého ovoce a lékořice a má nahořklé zakončení.

Friuli-Venezia Giulia

Toto víno se vyrábí v severovýchodní části oblasti Friuli-Venezia Giulia. Víno se také nazývá Friuli a tato oblast je převážně známá svými bílými víny.

Odrůdy

Nejlepší vína v této oblasti jsou vína bílá. Červená vína vyrobená z odrůd Pignolo, Refosco a Schiopettino si sice razí cestu nahoru, ale ještě mají pořádný kus cesty před sebou.

Bílá vína jsou vyráběna často z netradičních odrůd (Sauvignon Blanc, Riesling a Pinot Bianco), ale i z italských odrůd pocházejících z regionu, jako jsou Pinot Grigio, Verduzzo a Picolit. Nejznámější a nejtypičtější odrůdou bílých hroznů této oblasti je odrůda Friulano. Celkově lze říci, že Friuli produkuje svěží, jiskrná a živá vína.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení