Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
AnticaViti Prosecco DO Extra Dry

Popis vína

  • Doporučené servírování Ústřice, krevety, garnát, krab, humr
  • Odrůda Glera
  • Obsah alkoholu 11.5%
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 6-8 °C
  • Vinařská oblast Benátsko
  • Typ vína Šumivé
  • Chuť Šumivé & Osvěžující
  • Země původu Itálie
  • Druh vína Šumivé víno

Mohlo by Vás také zajímat

AnticaViti Prosecco DO Extra Dry

Bouchněte špunt a oslavujte život se šumivými italskými bublinkami! Jestli existuje jedno víno, které perfektně vystihuje „la dolce vita“, je to Prosecco. Osvěžující, slavnostní a chutné! Toto Antica Viti Prosecco ze srdce Benátska svádí jemným a typickým buketem se svěžím ovocem a květinovými tóny. Italský večírek doplňuje krásný perlový náhrdelník z bublinek. Ideální víno pro jakoukoli příležitost. Vychutnejte si jen tak nebo v dobré společnosti. S Antica Viti Prosecco je vždy důvod k oslavě!

 

Čiré slámově žluté Prosecco s krásnými bublinkami, které příjemně prchají ze sklenice. Nos je sváděn jemnými a typickými aroma svěžího ovoce, jako jsou jablka a citrusové plody, a jemnými tóny divokých květů. Velmi jemná a svěží chuť se zralým pomerančem a mangem a jemnou vytříbenou pěnou. V závěru se ozývá příjemný tón grapefruitu. Lehké, křupavé a chutné. Velmi lákavé!

 

Prosecco

 

Italové považují Prosecco za nejlepší aperitiv a šumivé víno k venkovnímu popíjení. Můžete si ho objednat v každém baru, v kteroukoli denní hodinu. Prosecco pochází ze strmých kopců v okolí města Conegliano, které leží asi 50 kilometrů severně od Benátek. Po staletí se z odrůdy Prosecco vyrábělo bílé víno až do doby, kdy výrobce vína Antonio Carpenè přišel s myšlenkou vyrábět také šumivou verzi. Prosecco má status DOC, stejně jako francouzské Champagne. Víno může používat označení Prosecco, pokud je vyrobeno v oblasti Prosecco v regionu Veneto. Vyrábí se také ve verzi vino Frizzante nebo Spumante. Rozdíl je v bublinkách. Spumante je italský název pro jakostní šumivé víno, obsahující nejméně 11% alkoholu. Frizzante znamená, že víno je perlivé. Tato varianta obsahuje málo oxidu uhličitého a druhá fermentace neprobíhá v láhvi jako u Spumante, ale v nerezových tancích. Protože je tato metoda méně pracná, víno je také levnější. Spumante se vyrábí ve dvou verzích: suché a polo-sladké. Polo-sladkosti se dosáhne regulací teploty, takže se v průběhu procesu zrání nepřemění všechny cukry na alkohol a víno zůstává mírně sladké.

 

Speciální půda pro jedinečná vína

 

Antica Viti Prosecco pochází ze sklepů Cantina de Gambellara, vinařství pojmenovaného po osadě, která leží od roku 1947 na hranici mezi Vicenzou a Veronou, na posledním úpatí pohoří Lessini východně od Alp a jihovýchodně od ohromného jezera Garda. V tomto krásném prostředí se vinice, v nadmořské výšce 250 až 350 metrů, linou krajinou protínanou vodními cestami. V sopečné oblasti se půda skládá z čediče a minerálů, které jsou zvláště vhodné pro vinnou révu. Toto úrodné a jedinečné složení půdy dává vínům z Gambellary jejich jedinečný akcent. Gambellara obdržela oficiální status DOC v roce 1970 a o dva roky později i Soave. Vína z posledně jmenované oblasti jsou populární již od 80. let min. století, pověst vín z Gambellary poněkud zaostává. Rozhodně to ovšem není kvalitou těchto vín. Naopak, toto Prosecco je zážitkem samo o sobě. Na druhou stranu potěší vaši peněženku. Ale nevíme, jak dlouho ještě, protože tato nádherná šumivá vína z oblasti Gambellara jsou připravena dobýt svět!

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!