Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Antica Vigna Prosecco DOC Extra Dry

Popis vína

 • Doporučené servírování Jako aperitiv, předkrmy, ryby
 • Archivace Do roku 2019 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 11%
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C
 • Odrůda Prosecco (100%)
 • Chuť Šumivé & Osvěžující
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Šumivé víno
 • Vinařská oblast Benátsko
 • Země původu Itálie

Mohlo by Vás také zajímat

Antica Vigna Prosecco DOC Extra Dry


Příjemná šumivá „jeho výsost" z Benátska

Ovocné Prosecco slámově žluté barvy se zeleným leskem. Velmi jemná, ovocná a svěží vůně s typicky přátelskou sladkostí. Překvapivě suchá chuť tropického ovoce. Šťavnaté, s pěknou pěnou a velmi živé. Lahodně svěží a jemné. Vychutnejte se slunečních paprsků se sklenkou sektu!

Tenute Salvaterra

Salvaterra je rodinné vinařství s velmi dlouhou historií. V současné době je ve vlastnictví dvou bratřů, Erose a Lucio Furiaů.

Vinice se nacházejí v oblasti Benátska, v severovýchodním cípu Itálie mezi Padovou a Benátkami, odkud pocházejí i další klasická vína jako jsou Amarone a Soave. Salvaterra obhospodařuje více než 200 hektarů vinic, na který pěstuje Pinot Grigio. Tímto způsobem má rodina vlastníků za všech okolností pevnou kontrolu nad přísným dodržováním kvality.

Eros & Lucio Furia s jejich týmem vinařů

Prosecco

Italové považují Prosecco za základní aperitiv a šumivé víno k venkovnímu popíjení. Můžete si ho objednat v každém baru, v kteroukoli denní hodinu. Prosecco pochází ze strmých kopců v okolí města Conegliano, které leží asi 50 kilometrů severně od Benátek. Po staletí se z odrůdy Prosecco vyrábělo bílé víno až do doby, kdy výrobce vína Antonio Carpenè přišel s myšlenkou vyrábět také šumivou verzi. Prosecco má status DOC, stejně jako francouzské Champagne.

Víno může používat označení Prosecco, pokud je vyrobeno v oblasti Prosecco v regionu Veneto. Vyrábí se také ve verzi vino Frizzante nebo Spumante. Rozdíl je v bublinkách. Spumante je italský název pro jakostní šumivé víno, obsahující nejméně 11% alkoholu. Frizzante znamená, že víno je perlivé. Tato varianta obsahuje málo oxidu uhličitého a druhá fermentace neprobíhá v láhvi jako u Spumante, ale v nerezových tancích. Protože je tato metoda méně pracná, víno je také levnější. Spumante se vyrábí ve dvou verzích: suché a polo-sladké. Polo-sladkosti se dosáhne regulací teploty, takže se v průběhu procesu zrání nepřemění všechny cukry na alkohol a víno zůstává mírně sladké.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!