Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Anna's Way Sauvignon Blanc Marlborough

Popis vína

 • Doporučené servírování Chřest, salát s kozím sýrem, uzený losos
 • Odrůda Sauvignon Blanc
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Jižní Austrálie
 • Typ vína Suché víno
 • Země původu Nový Zéland
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Anna's Way Sauvignon Blanc Marlborough

Křupavě svěží, ústa plnící a 100% veganský! Nový Zéland je známý svěžím Sauvignonem Blanc, zejména bezchybně čistými exempláři z Marlborough. Několikrát oceněný Anna's Way Sauvignon Blanc je ukázkovým příkladem klasiky z této oblasti: plný tropického ovoce, kořeněných bylin a s jemným nádechem dubu.

 

Senzačně svěží v nose s přitažlivými vůněmi melounu, guavy, mučenky a citrusů doplněné tóny čerstvé bazalky, trochou kopru a náznakem kouře. Měkký a zaoblený v ústech, kde dominují zralé tropické chuti a kořeněné byliny. Jemný nádech dubu, který trvá hluboko do závěru, odkrývá skutečnou třídu tohoto distingovaného a úžasně chutného Sauvignonu Blanc.

 

Anna's Way

 

Anna's Way je kolekce oceněných vín od renomovaného vinaře Louise Vavasoura. Tato vína jsou poctou jeho zesnulé matce Anně, která byla se svým manželem Peterem průkopníkem vinařství v údolí Awatere. Písmena AW na etiketě jsou stejná jako písmena na kované železné bráně, která byla navržena Annou a tvoří vchod do vinařství Awatere River Winery. Toto vinařství s vinicemi na slunném pobřeží údolí Awatere, v nížinách Waimea a na členitých svazích středního Otaga nyní vlastní syn Louis.

 

„Anna‘s Way je pocta mé matce, Anně Vavasourové. Spolu s mým otcem Peterem byla Anna průkopníkem vinařského průmyslu na Novém Zélandu. Vzpomínám si na Annu, že byla od přírody odvážná, stylová a kreativní a nikdy se nebála vyjádřit své myšlenky. Je pro mě inspirací pro výrobu těchto vín.“

 

- Louis Vavasour -

 

Náročná vinařská oblast

 

Údolí Awatere je jednou ze tří podoblastí vinařské oblasti Marlborough. Většina vín se vyrábí v údolí Wairau a v Jižních údolích. To není bez důvodu: údolí Awatere je pro vinaře svými strmými svahy skutečnou výzvou. Vliv oceánu, s dlouhými dny a chladnými noci, v kombinaci se suchou drsnou půdou, znamená, že réva musí vybudovat hluboký kořenový systém. Hrozny zrají pomalu a dozrávají na vinicích o několik týdnů déle než je obvyklé. To se odráží ve větší intenzitě chuti, výrazné minerálnosti a chutných bylinných příchutích, často s lepší strukturou a komplexností. Údolí Awatere proto produkuje vysoce kvalitní Sauvignony Blanc, někdy srovnávané s drahokamy z Loiry. Toto srovnání platí také pro tento zlatem zářící Sauvignon Anna's Way.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!