Anna's Way Sauvignon Blanc Marlborough 2021 Marlborough

379 Kč –11 %
Anna's Way Sauvignon Blanc Marlborough
379 Kč –11 % 339 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Nový Zéland je známý svěžím Sauvignonem Blanc, zejména bezchybně čistými exempláři z Marlborough. Několikrát oceněný Anna's Way Sauvignon Blanc je ukázkovým příkladem klasiky z této oblasti: plný tropického ovoce, kořeněných bylin a s jemným nádechem dubu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Křupavě svěží, ústa plnící a 100% veganský! Nový Zéland je známý svěžím Sauvignonem Blanc, zejména bezchybně čistými exempláři z Marlborough. Několikrát oceněný Anna's Way Sauvignon Blanc je ukázkovým příkladem klasiky z této oblasti: plný tropického ovoce, kořeněných bylin a s jemným nádechem dubu.

 

Senzačně svěží v nose s přitažlivými vůněmi melounu, guavy, mučenky a citrusů doplněné tóny čerstvé bazalky, trochou kopru a náznakem kouře. Měkký a zaoblený v ústech, kde dominují zralé tropické chuti a kořeněné byliny. Jemný nádech dubu, který trvá hluboko do závěru, odkrývá skutečnou třídu tohoto distingovaného a úžasně chutného Sauvignonu Blanc.

 

Anna's Way

 

Anna's Way je kolekce oceněných vín od renomovaného vinaře Louise Vavasoura. Tato vína jsou poctou jeho zesnulé matce Anně, která byla se svým manželem Peterem průkopníkem vinařství v údolí Awatere. Písmena AW na etiketě jsou stejná jako písmena na kované železné bráně, která byla navržena Annou a tvoří vchod do vinařství Awatere River Winery. Toto vinařství s vinicemi na slunném pobřeží údolí Awatere, v nížinách Waimea a na členitých svazích středního Otaga nyní vlastní syn Louis.

 

„Anna‘s Way je pocta mé matce, Anně Vavasourové. Spolu s mým otcem Peterem byla Anna průkopníkem vinařského průmyslu na Novém Zélandu. Vzpomínám si na Annu, že byla od přírody odvážná, stylová a kreativní a nikdy se nebála vyjádřit své myšlenky. Je pro mě inspirací pro výrobu těchto vín.“

 

- Louis Vavasour -

 

Náročná vinařská oblast

 

Údolí Awatere je jednou ze tří podoblastí vinařské oblasti Marlborough. Většina vín se vyrábí v údolí Wairau a v Jižních údolích. To není bez důvodu: údolí Awatere je pro vinaře svými strmými svahy skutečnou výzvou. Vliv oceánu, s dlouhými dny a chladnými noci, v kombinaci se suchou drsnou půdou, znamená, že réva musí vybudovat hluboký kořenový systém. Hrozny zrají pomalu a dozrávají na vinicích o několik týdnů déle než je obvyklé. To se odráží ve větší intenzitě chuti, výrazné minerálnosti a chutných bylinných příchutích, často s lepší strukturou a komplexností. Údolí Awatere proto produkuje vysoce kvalitní Sauvignony Blanc, někdy srovnávané s drahokamy z Loiry. Toto srovnání platí také pro tento zlatem zářící Sauvignon Anna's Way.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Suché víno
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Sauvignon blanc
Rok: 2021
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Marlborough
Země: Nový Zéland
sada: /anna-s-way-sauvignon-blanc-marlborough-krabice/
lahev: /anna-s-way-sauvignon-blanc-marlborough/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: