Anna's Way Pinot Gris 2021 Marlborough

359 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Víno s tělem, třídou a kořením. Příjemná vůně s čerstvými hruškami, šťavnatou bílou broskví a květinovou vůní. Jemná, šťavnatá a suchá chuť s tóny melounu, nektarinky a pikantního koření. Krásné víno s jemnou, přetrvávající dochutí, ideální na dlouhé letní večery. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno s tělem, třídou a kořením. Příjemná vůně s čerstvými hruškami, šťavnatou bílou broskví a květinovou vůní. Jemná, šťavnatá a suchá chuť s tóny melounu, nektarinky a pikantního koření. Krásné víno s jemnou, přetrvávající dochutí, ideální na dlouhé letní večery. 

Anna's Way je kolekce oceněných vín od renomovaného vinaře Louise Vavasoura. Vína jsou poctou jeho zesnulé matce Anně, která se svým manželem Peterem propagovala údolí Awatere. Písmena AW na štítku se shodují s písmeny na kovaných železných branách navržených Annou Vavasour, které tvoří vstup do vinařství Awatere River Winery. Toto vinařství s vinicemi na slunných březích údolí Awatere, na pláních Waimea a na rozeklaných svazích centrálního Otaga nyní vlastní syn Louis. 

Náročná vinařská oblast 
Údolí Awatere je jednou ze tří podoblastí ve vinařské oblasti Marlborough. Většina vín se vyrábí v údolí Wairau a v jižních údolích. Není to bez důvodu: se svými strmými svahy je údolí Awatere pro vinaře skutečnou výzvou. Vliv oceánu v oblasti s dlouhými dny a chladnými nocemi v kombinaci se suchou členitou půdou – která vyžaduje, aby si réva vytvořila hluboký kořenový systém – tyto problémy více než kompenzuje. Hrozny dozrávají pomalu a visí na vinici o několik týdnů déle než obvykle. To se odráží ve větší intenzitě chuti a lahodných bylinných příchutích, často s lepší strukturou a komplexností. A přestože se Rulandské šedé na Novém Zélandu prosadilo teprve nedávno, průkopnický vinař Louis Vavasour ví, co s hroznem dělat. To je patrné z tohoto intenzivního a aromatického krásného vína. 

Vinařství: Awatere River, obsah cukru: 10g/l, Konzumace s: Drůbeží,mořským okounem,krevetami, Druh vína: Suché víno,Chuť:Jemné a šťavnaté, Obsah alkoholu:13%,Objem lahve: 0,75 l,Odrůda:Pinot Gris,Rok:2021,Typ barvy: Bílé víno,Vinařská oblast:Marlborough,Země:Nový Zéland, alergeny: obsahuje siřičitany, skladujte při teplotě 10-12 °C

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Doporučená teplota podávání: 10-12°C
Doporučené servírování: Drůbež,mořský okoun,hřebenatky,krevety,losos
Druh vína: Suché víno
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda: Pinot Gris
Rok: 2021
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Marlborough
Země: Nový Zéland
sada: /anna-s-way-pinot-gris-krabice/
lahev: /anna-s-way-pinot-gris/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: