Aluado Reserva Alicante Bouschet 2019 Lisabon

Zlato
449 Kč –24 %
Aluado Alicante Bouschet
449 Kč –24 % 339 Kč / ks
Skladem (4 ks)

VIVINO 4.1

Krásné, sytě fialové červené víno s výraznými vůněmi černého ovoce, zralých ostružin, švestek a černého rybízu ve vůni, doplněné kořenitými tóny skořice a vanilky. Šťavnatá v ústech se značnou silou. Očekávejte krásné vůně zralých ostružin, švestek, cassis a koření. Pěkná svěžest v kombinaci s pevnými taniny dotváří víno.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásné, sytě fialové červené víno s výraznými vůněmi černého ovoce, zralých ostružin, švestek a černého rybízu ve vůni, doplněné kořenitými tóny skořice a vanilky. Šťavnatá v ústech se značnou silou. Očekávejte krásné vůně zralých ostružin, švestek, cassis a koření. Pěkná svěžest v kombinaci s pevnými taniny dotváří víno.  

Když vinař José Neiva Correia svým přátelům a kolegům řekl, že jako první v Portugalsku vyrobí víno pouze z hroznů Alicante Bouschet, byl dotázán, zda se nezbláznil. Hrozny se svou barevnou dužninou a plnou a ovocnou vůní se používají především ve směsi, která dodává nejlepším červeným vínům z Portugalska extra barvu. Ale ne v tomto Aluadu, jak José Neiva Correia nazval své plnokrevné víno. S tímto Aluado Reserva Alicante Bouchet v jeho nejčistší podobě dokazuje kritikům, že se mýlí. José Neiva Correia je žijící legendou, pokud jde o výrobu portugalských vín. Spojuje starodávné tradice s moderními poznatky a vlastními znalostmi a zvědavostí objevovat nové chutě a zážitky. Dělá to tak jedinečným způsobem, že byl v roce 2013 vyhlášen Senhor do Vino během portugalských vinařských Oscarů Revista de Vinhos. Je to nejdůležitější ocenění udělované pouze někomu, kdo mimořádně přispěl k portugalskému vinařskému sektoru. 

Sídlo Quinta de Porto Franco, které se nachází mezi Lisabonem a Atlantským oceánem, pochází ze čtrnáctého století. Panství přešlo do rukou rodiny Correia, když jej v devatenáctém století koupil dědeček José Neivy od vikomta z Chanceleorois. Šlechtic byl historickou postavou portugalského vinařství a byl známý svými inovativními zemědělskými technikami. Dnes je toto panství ústředním bodem mnoha vinic a statků provozovaných José Neivou Correiou, který se narodil a vyrostl na původním statku o velikosti osmdesáti hektarů vinic obdělávaných s ohledem na životní prostředí, půdu a hladinu podzemní vody. Terasy kolem Quinta de Porto Franco jsou osázeny hrozny, jako je Alfrocheiro, Moscatel a Alicante Bouchet. Posledním hroznem, který v tomto Aluadu podává pekelně sólový výkon, je takzvaný teinturier. Hrozna s barevnou dužinou. Tmavá je tedy nejen slupka, ale i dužina a to je zcela unikátní. Dá se odhadnout, že tento hrozn dává vínu krásnou sytou barvu, spousta ovoce a silné třísloviny. Jedinečný hrozen, který vytváří nesrovnatelně krásné víno. 

 

Vinařství: Aluado, obsah cukru: 3,5g/l, Konzumace s: Pečeným masem, rissotem, thajským curry, Druh vína: Suché víno,Chuť:Plné a bohaté, Obsah alkoholu:13,5%,Objem lahve: 0,75 l,Odrůda:Alicante Bouschet,Rok:2019,Typ barvy: Červené víno,Vinařská oblast:Lisabon,Země:Portugalsko, alergeny: obsahuje siřičitany, skladujte při teplotě 16-18 °C

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2030
Decanter World wine Awards: 99
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Pečená masa, rissoto, thajské curry
Druh vína: Suché víno
Chuť: Plné a bohaté
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Alicante Bouschet
Rok: 2019
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Lisabon
Země: Portugalsko
Zlatá medaile: gilbert & gaillard International Challenge
sada: /aluado-reserva-alicante-bouschet-krabice/
lahev: /aluado-reserva-alicante-bouschet/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: