Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Allée Bleue Pinotage

Popis vína

 • Doporučené servírování Jehněčí kotlety, pštrosí maso, zajíc, vyzrálé sýry
 • Odrůda Pinotage
 • Obsah alkoholu 14,5%
 • Zrání 16 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2023
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2017
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Země původu Jihoafrická republika
 • Druh vína Červené víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Allée Bleue Pinotage

Pinotage jako lusk! Barva ve sklenici je teplá, rubínově červená. Červené a černé plody se navzájem mísí a jsou doplněny nádechem vanilky. Vyniká vůně zralých černých třešní, smíchaná se dřevem, kávou a tmavou čokoládou. Tato Pinotage je vlajkovou lodí jihoafrického vinařství Allée Bleue a získala čtyři z pěti hvězd od Platter Guide, průvodce jihoafrických vín. Kritici vínu tleskají za jeho ovocnost. A my s nimi, protože toto víno, které zrálo na dřevě, je nádherné. Na zdraví!

 

Vynikající Pinotage a perfektní víno k pokrmům. Tak jej popisuje Platter Guide. Hrozny byli sbírány v chladné noci, což udržuje jejich ovocnost, kterou okamžitě rozpoznáte. Víno zrálo šestnáct měsíců v dubových sudech a výsledkem je červené s nebývalým a komplexním vrstvením. Začíná to vůní živých červených a černých plodů, které přecházejí do hlubších tónů dušeného ovoce, dřeva a kůže. Příjemně měkké na patře, kde se opět objevuje ovoce, které nemá obdoby, doprovázené trochou eukalyptu, cedrem, moka, bobkovým listem a pepřem. Robustní Pinotage, která s věkem získá ještě větší měkkost.

 

Vinařství Allée Bleue

 

Potenciál úrodných svahů v údolí Franschhoek a Piekenierské soutěsce byl objeven již v 17. století. Vinice byly proto rychle vysazeny v oblasti kolem Allée Bleue. Historická usedlost se nachází na úpatí majestátního pohoří Great Drakenstein ve vinařské oblasti Western Cape ve slavné pobřežní oblasti. Vinařství bylo založeno v roce 1690 a jeho název je odvozen od majestátných modrých eukalyptů, které lemují vchod do Allée Bleue. Sklep oceněného vinařství je doménou vinaře Van Zyl du Toit. Syn vinaře z Riebeeck Castle v mysu Swartland přišel do Allée Bleue v roce 2009, kdy předtím předvedl svá kouzla v renomovaném vinařství Simonsig ve Stellenboschu. Van Zyl du Toit využívá klima a ideální půdu v Cape k výrobě oceněných vín, reprezentujících jedinečný terroir.

 

Pinotage, pýcha Jižní Afriky

 

Pinotage je výsledkem vášnivého vztahu mezi francouzskými hrozny Pinot Noir a Hermitage, dnes známějšími jako Cinsault. Tato odrůda se narodila v roce 1925 na univerzitě ve Stellenboschu pod dohledem profesora Perolda. Mezitím se dítě lásky stalo pýchou Jižní Afriky, a to navzdory své tvrdohlavosti. Není s ní totiž jednoduché pracovat. Ale s nezbytnou pozorností, jaké se jí dostává od Van Zyl du Toit, limitovaným výnosem, pečlivou vinifikací a nezbytným odpočinkem na dubu, ukazuje svoji nejkrásnější stránku. Výsledkem je víno jako žádné jiné: plné kandovaného ovoce, koření a u těch lepších, jako je tato úžasná Pinotage, tóny vanilky a cedru. Tato odrůda z Nového světa dostatečně prokázala své kvality na mezinárodní vinařské scéně. Není proto divu, že se pýcha Jižní Afriky nyní pěstuje také na Novém Zélandu, v Brazílii a ve Spojených státech. Ale nejlepších výsledků stále dosahuje na své rodné půdě.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!