Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Aichenberg Grüner Veltliner Classic

Popis vína

  • Odrůda Veltlínské zelené (Grüner Veltliner) (100%)
  • Chuť Svěží & Ovocné
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Bílé víno
  • Vinařská oblast Niederösterreich (Dolní Rakousko)
  • Země původu Rakousko
  • Ročník 2018
  • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
  • Obsah alkoholu 12.5%

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Aichenberg Grüner Veltliner Classic

Klasické Veltlínské zelené

Přátelské, ovocné suché bílé víno z rakouské spolkové země Dolní Rakousko. Žlutá barva, příjemná ovocná a květinová vůně. Plné a ovocné, s nádechem květin, melounu a ananasu. Lehce minerální s dobrou rovnováhou. Dlouhý a ovocný závěr.

Veltlínské zelené

Veltlínské zelené je perlou Rakouska. Je to nejvíce pěstovaná odrůda v Rakousku, která produkuje kvalitní vína. Dává suchá křupavě svěží vína se spoustou ovoce jako jsou zelené jablko, květy a angrešt. Veltlínskému zelenému se daří nejlépe v Dolním Rakousku, a to zejména v regionech Wachau, Kamptal, Kremstal a Weinviertel. Vína z Veltlínského zeleného patří mezi nejlepší bílá vína na světě a jsou také úspěšná v mezinárodních soutěžích.

Vinařství Aichenberg

Vinařství Aichenberg se nachází na úpatí vinice Aichen v malé, poklidné vesnici Niederrußbach. Rodina Schachen Huber zde úspěšně již po šest generací vyrábí fantastická rakouská vína. Rodinný podnik je nyní v rukou syna Johna Schachen Hubera, který je "srdcem" vinařství. John je absolventem Spolkové vysoké školy vinařství v Klosterneuburgu na Dunaji a specializuje se na kvalitu a ovocnost vína. Během několika stáží ve Francii získal mnoho zkušeností. Jeho filozofie coby vinaře je charakterizována respektem k přírodě, ale i následováním a aplikací nejnovějších technologií v praxi. 

To nejlepší víno k chřestu

Zdá se, že bílé víno a vynikající "bílé zlato" jsou stvořeni jeden pro druhého. V posledních letech se ukazuje, že různé bílé odrůdy vhodně doplňují chuť této lahodné zeleniny. Naše Veltlínské zelené je toho nádherným příkladem. Svěžest, lehce minerální a měkká paleta vína není příliš dominantní, takže velmi dobře ladí s pokrmy z chřestu.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!