Adegas Castrobrey Senorio de Cruces Albarino Rias Baixas DO

369 Kč –8 %
Adegas Castrobrey 'Señorio de Cruces' Albariño
369 Kč –8 % 339 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Koncentrované, křupavě svěží a minerální Albariño z kvalitní oblasti Riás Baixas.Barva je intenzivní zelenožlutá. Exotický buket ananasu, žluté švestky a nektarinky s kamenitou mineralitou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koncentrované, křupavě svěží a minerální Albariño z kvalitní oblasti Riás Baixas. Místně skutečný hit v moderních tapas barech.

Barva je intenzivní zelenožlutá. Exotický buket ananasu, žluté švestky a nektarinky s kamenitou mineralitou. Koncentrované a křupavě svěží s jablkem, pomerančovou šťávou, broskví a citronem v dlouhém závěru. Koncentrované, minerální Albariño s pěkným tělem.

Adegas Castrobrey

Adegas Castrobrey je malé rodinné vinařství v DO Rías Baixas, které v roce 1982 založili José Castro Brey a Isabel Pereiro. Dnes je vedení podniku v rukou třetí generace. Filozofii svých prarodičů si stále berou k srdci a o 9 hektarů vinic se starají tradičním způsobem, od roku 2000 i udržitelně. Vinice jsou například porostlé zelení, herbicidy nepřipadají v úvahu a od roku 2015 jim pomáhá biolog a konzultant Ignacio Munilla.

Podle jejich vlastních slov za jejich úspěchem stojí také hory v regionu Rías Baixas. Je to jedno z nejvíce vnitrozemsky položených vinařství na okraji kláštera San Salvador, jehož historie sahá až do 10. století. Vinice, v průměru 30leté, se nacházejí 100 m nad mořem, a kromě Albariña jsou osázeny menším množstvím Treixadura, Godella a Mencía. A nezapomeňte na přítomnost žuly v půdě. V kombinaci s křemenem, železem a jílem tak vznikají španělská bílá vína bohatá na spoustu minerálů.

Rias Baixas

Rías Baixas se nachází na zeleném severozápadě Španělska, skryté za vysokými horami v Galicii na pobřeží Atlantiku. Zatímco v jiných částech Španělska může být docela horko, což má za následek poněkud pustou krajinu, severozápad je zelený a vlhký. Tyto klimatické podmínky se jasně odrážejí i ve vínech, která jsou celkově povzbuzující, svěží, suchá a šťavnatá, se slaným mořským dotekem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2025
Doporučená teplota podávání: 7-10°C
Doporučené servírování: Slávky, grilovaná chobotnice, zelené kari
Druh vína: Suché víno
Chuť: Lehké, svěží a uhlazené
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Albarino
Odrůda v detailu: Albarino (100%)
Rok: 2020
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Rías Baixas
Země: Španělsko
sada: /adegas-castrobrey-senorio-de-cruces-albarino-rias-baixas-do-krabice/
lahev: /adegas-castrobrey-senorio-de-cruces-albarino-rias-baixas-do/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: